На відновлення Чернігівщини після вибухів уряд виділив 100 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Кабінет міністрів України виділив 100 мільйонів гривень на відновлення міст і сіл у Чернігівській області після пожежі та вибухів боєприпасів на 6-му арсеналі Міноборони поблизу Ічні

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду, передає Depo.ua.

"Схвалимо рішення про те, щоби виділити 100 мільйонів на відновлення у Чернігівській області… по тим населеним пунктам, де була проблема, або були руйнації", – наголосив Гройсман.

Він пояснив, що відповідні накази й доручення вже надані.

"Фактичні доручення державній обласній адміністрації щодо мобілізації і будівельних матеріалів, і необхідних спеціалістів, які будуть це відновлювати, вже надані й зараз такі резерви сформовані. Безумовно, допомагатиме й Державна служба із надзвичайних ситуацій (ДСНС)… хоча… основний процес, це, все ж таки, розмінування", – сказав прем'єр-міністр.

"Ми наведемо порядок, усе відновимо, і нікого не залишимо… Ми нікого не залишимо сам на сам із цією проблемою", – підсумував Гройсман.

Зазначається, що гроші візьмуть із резерфного бюджету на область, а область уже самостійно буде визначатися із точки зору фінансів.

Гройсман доручив також Міністерству фінансів проконтролювати ситуацію, щоб не було бюрократичної тяганини з виділенням коштів.

Нагадаємо, 9 жовтня, о 3:30 в районі населеного пункту Ічня Чернігівської області стався вибух на технічній території 6-го Арсеналу.

Довідка: 6-й арсенал (в/ч А1479) у місті Ічня, Чернігівської області, вважається третім за розмірами і стратегічним значенням в країні. Згідно відкритих даних, тут на площі 682 гектари зберігається близько 130-150 тисяч тон боєприпасів майже всієї номенклатури: від набоїв до стрілецької зброї – до боєприпасів для реактивних систем залпового вогню, близько 20 тисяч тон з яких від початку проведення АТО було передано у зону бойових дій.

При цьому даний склад вважається перевантаженим на 30%, а 60% від наявного там боєкомплекту потребує утилізації.

фото: facebook.com/pg/volodymyrgroysman

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна