Гройсман заявив, що подасть у відставку

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що піде у відставку після засідання Кабміну в середу

Про це він заявив під час брифінгу, інформує Depo.ua.

"Під час своєї промови він (новообраний президент Володимир Зеленський – ред.) сказав про те, що уряд має скласти свої повноваження. Я думаю, що ви всі розумієте, що уряд складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України, а не перед новообраним президентом, але разом із тим я схвалив для себе рішення подати у відставку одразу після проведення в середу після чергового засідання уряду. Хочу також підкреслити що за три роки роботи нашого уряду мені абсолютно є не соромно. За те, що нам вдалося зробити, і наскільки адекватно ми реагували на ті виклики і кризи, які перед нами стояли", - сказав глава уряду.

"За всі три роки ми не допустили жодної кризи, жодних проблем, які би несли загрозу для нашої державності і для України в цілому", - додав Гройсман.

Він впевнений, що сьогодні країна є в доброму стані.

Згідно з законодавством, замість Гройсмана повноваження буде виконувати перший віце-прем'єр Степан Кубів, якщо також не звільниться.

Також у законі про Кабмін йдеться, що за відставку Гройсмана має проголосувати парламент. 

Стаття 15. Відставка Кабінету Міністрів України внаслідок відставки Прем’єр-міністра України

1. Прем’єр-міністр України має право заявити Верховній Раді України про свою відставку.

2. Верховна Рада України розглядає питання про відставку Прем’єр-міністра України не пізніше ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради України, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.

3. Прем’єр-міністр України звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради України.

4. Прийняття Верховною Радою України рішення про відставку Прем’єр-міністра України має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, , 20 травня під час урочистої промови після церемонії інавгурації новообраний президент Володимир Зеленський звернувся до Кабінету міністрів

Він заявив, що в українському уряді мають бути нові обличчя та нові "прозорі правила гри".

Водночас Зеленський наголосив, що не розуміє уряд, "який тільки розводить руками і говорить, що нічого не може зробити".

"Це не правда. Ви можете. Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління", - підсумував президент.

Не зважаючи на цей випад, Гройсман привітав Зеленського зі вступом на посаду голови держави.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна