Гройсман підвищує соцстандарти на 10%, знімає податок з пенсій, але підвищує тарифи на газ

Сьогодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман відкрив засідання уряду, на якому розглядається питання підвищення тарифів на газ та підвищення соцстандартів
Depo.Влада
27 квітня 2016 11:28
ФОТО: depo.ua
Гройсман підвищує соцстандарти на 10%, знімає податок з пенсій, але підвищує тарифи на газ
Гройсман підвищує соцстандарти на 10%, знімає податок з пенсій, але підвищує тарифи на газ

З 1 травня для великої частини споживачів тарифи на газ знизяться

За словами прем'єра, для трьох мільйонів споживачів, а це близько восьми мільйонів людей, ціна на газ буде знижена.

"Замість 7200 грн. вони платитимуть 6870 грн. за тисячу кубів, адже ціна формується виходячи з ціни на європейських хабах, в середньому 160$ плюс транспортування, виходить 185$", - зазначив Гройсман.

Багатий повинен платити. Той, хто не може платити – отримає допомогу від держави

За словами Гройсмана, кожен, хто потребує субсидії – її отримає. "Держава дбатиме про всіх тих, хто сьогодні потребує допомоги. Багатий повинен платити. Той, хто не має великих доходів – отримає допомогу від держави", - зазначив прем'єр.

До початку опалювального сезону держава підвищить соціальні стандарти

"В листопаді ми підвищимо соціальні стандарти не на 6, а на 10%.", - заявив очільник уряду.

"До початку опалювального сезону допрацюємо можливі компенсатори і запропонуємо їх населенню", - додав Гройсман.

Гройсман пообіцяв скаувати податок на пенсії

За його словами, найближчим часом держава скасує податок на пенсії.

"Податок на пенсії має бути скасований",- сказав Гройсман.

Уряд не планує більше підвищувати ціни на газ для населення

Гройсман зазначив, що підняття тарифів на газ є болісним рішенням, однак це необхідність.

"Я сподіваюся, що сьогодні ми у цьому питання поставимо крапку. І це буде останнє зміна ціни на газ в житті нашої держави. Багато років на цій темі спекулювали, для нас важливо, щоб ми були прозорими і відкритими. Це все відповідає взятим на себе зобов'язанням перед МВФ", - сказав Гройсман.

Уряд введе єдину ціну на газ для усіх споживачів

"У нас буде одна єдина ціна для всіх споживачів. Раніше у нас було три різних ціни на газ і саме це було однією з головних причин для корупції і зловживань. Єдина ціна – це серйозний удар по олігархічним групам, які використовували різні ціни для незаконного збагачення", - заявив прем'єр.

Також Гройсман оголосив, що уряд починає боротьбу з корупційними схемами на газовому ринку, "і вся політика уряду спрямована на те, щоб газова сфера вийшла з тіні".

Кабінет міністрів розриває газовий контракт 2009 року, укладений Юлією Тимошенко

"Ми сьогодні розриваємо фактично кабальний контракт Тимошенко, згідно з яким ціна газу встановлювалася на базовому рівні 450 доларів за тисячу кубометрів", - заявив прем'єр.

За його словами, навіть з усіма можливими знижками зараз ціна на газ для України, згідно з контрактом Тимошенко, була б не менше 300 доларів. Плюс транспортування і податки – ми б мали ціну не меншу 10,5 тисяч грн.

Протягом року мільйон домогосподарств в Україні мають бути обладнані газовими лічильниками

"За цей рік мільйон домогосподарств були обладнані лічильниками на газ. Кожна людина має розуміти, за що вона платить", - зазначив Гросман.

Ціна на газ українського виробництва не може бути низькою

За його словами, ціна на газ формується не лише в момент викачки газу, а завдяки величезним капітальним вкладенням в розвідку і технології.

"Якщо ми зараз не будемо платити реальну ціну за український газ – у нас різко почне скорочуватися власний видобуток. І за 7-8 років ми можемо втратити дві третини власного видобутку, а значить ми знову будемо змушені сідати на російську газову голку. Всі ті, хто говорить про низьку ціну на український газ – працюють на тих, хто бореться проти української газової незалежності (на росіян)", - зазначив Гройсман.

Також він додав, що довгий час ціна газу державного Укргазвидобування була занижена (1590 грн). "Виходило так, що недержавні компанії, які працюють в Україні продають газ по ринковій ціні, а держава працює по заниженій ціні. Зараз ціни Укргазвидобування вирівняли. Але треба розуміти, що 50% цієї ціни відразу йдуть в держбюджет, як рентні платежі (ці гроші є основою для виплат пенсій), а ще чверть буде йти на розробку нових родовищ і закупівлю нових технологій. Тобто, якщо ціна буде встановлена на рівні 6000 грн, то 3000 грн з кожного кубометра будуть іти в держбюджет, а ще 1500 грн – на геологорозвідку і пошук та розробку нових родовищ", - заявив Гройсман.

В корупційних газових схемах буде поставлена крапка

"Ми приймаємо непросте рішення – зараз певні популісти почнуть говорити, що катастрофа, все буде погано, але я вірю, що ми приймаємо державницьке рішення. Ми поставимо крапку в корупційних схемах ринку газу і наведемо порядок", - зазначив прем'єр.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада