Гройсман обіцяє зробити все можливе, щоб пришвидшити отримання безвізу з ЄС

Україна продовжить дипломатичну роботу, щоб пришвидшити надання українцям безвізового режиму з Євросоюзом
Depo.Влада
20 квітня 2016 18:52
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає depo.ua.

"Єврокомісія подала законодавчу пропозицію щодо безвізового режиму для України. Приблизно місяць тому було непросте голосування у Верховній Раді, але ми тоді змогли провести усі необхідні закони. Були ті, хто намагався зірвати це голосування. Були скептики, які говорили, що все одно ми не отримаємо позитивних рішень з боку Євросоюзу. Але сьогодні наші партнери оприлюднили висновок, яким підтвердили, що Україна виконала необхідні умови і досягла прогресу в реформах. Тепер рішення за Європарламентом", - написав Гройсман.

"На шляху до безвізу з ЄС Україна продовжить кропітку дипломатичну роботу, і новий уряд зробить все від нього залежне, щоб пришвидшити цей процес і в короткий термін спростити подорожі до ЄС для українців", - додав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, Єврокомісія в середу оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС. Виходячи з цього графіку, рішення набуде чинності лише влітку, орієнтовно - в липні.

Читайте також: До безвіза залишилося два кроки

Більше новин про політичне життя України чит