Гройсман обіцяє систему реімбурсації вартості ліків вже з початку 2017 року

Україна може запровадити систему реімбурсації вартості ліків з 1 січня 2017 року
Depo.Влада
22 вересня 2016 20:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман за підсумками наради в Кабміні з підготовки проектів нормативних актів, спрямованих на реформування охорони здоров'я, передає depo.ua з посиланням на сайт Кабінету міністрів.

"Розроблені і будуть внесені найближчим часом на засіданні уряду рішення про референтного ціноутворення. Також планується впровадження механізмів реімбурсації. Володимир Гройсман припустив, що це відбудеться з 1 січня 2017 року", - сказано в повідомленні.

Крім того, уряд буде продовжувати закупівлі ліків через міжнародні організації, дозволяє отримати медикаменти високої якості за низькою ціною, повідомив прем'єр-міністр учасників наради.

Учасники наради обговорили основні положення запропонованого підходу, зокрема з питань зміни системи фінансування охорони здоров'я, впровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби та реімбурсації, розробка уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, принципів функціонування первинної, вторинної та третинної ланок системи охорони здоров'я, а також перспектив створення системи медичного страхування.

Прем'єр-міністр зазначив, що підхід інвестувати в охорону здоров'я більше грошей довів свою неефективність. "Питання сьогодні, на мій погляд - не в грошах, а в організації системи охорони здоров'я таким чином, щоб ті ресурси, які ми направляємо, максимально ефективно використовувалися, щоб ми змогли забезпечити якісне надання медичної допомоги на всіх рівнях", - підкреслив він.

Гройсман додав, що попередні спроби реформування сфери охорони здоров'я були непродуманими і відірваними від реального життя і стану галузі на місцях.

Реформа охорони здоров'я залишається важливим пріоритетом уряду, підкреслив він. Він повідомив, що проект бюджету на наступний рік передбачено збільшення заробітних плат медичних працівників майже 20%. Також у наступному році уряд прагне забезпечити максимальне наближення до повного забезпечення ліками всіх категорій громадян за всіма програмами, підкреслив він.

Довідка: Реімбурсація – це загальноприйнята назва в міжнародній практиці охорони здоров'я процесу, з допомогою якого система охорони здоров'я впливає на доступність ЛП та медичних послуг для населення.

Основний принцип фармацевтичної допомоги - забезпечення економічної (ціна) та фізичної (наявність на ринку країни) доступності ЛЗ для всіх верств населення, забезпечується функціонуванням механізму державного регулювання ціноутворення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада