Зникнення "Апостола": Гройсман наказав проінвентаризувати всі культурні надбання України

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наказав міністру соціальної політики Павлу Розенку та міністру культури Євгена Нищука провести повну інвентаризацію культурних надбань України
Depo.Влада
18 травня 2016 11:09
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час засідання Кабміну, передає depo.ua.

"Як ви знаєте, що цього тижня стало відомо, що з бібліотеки ім. Вернадського вкрадено найстарішу державну друковану книгу "Апостол" Івана Федорова і наскільки я розумію, це не перший випадок, коли з наших спеціальних фондів зникають рідкісні унікальні твори, які є надбанням всього українського народу. Я вважаю, що настав той час, коли ми маємо дуже жорстко проінвентаризувати все те, що маємо, зрозуміти, що було втрачено. Я би хотів сьогодні доручити профільному віце-прем'єру Павлу Розенко спільно із міністром культури опрацювати питання публічного і якісного процесу інвентаризації, щоб всі українські громадяни знали, чим володіє держава і що є в наявності, а що було вкрадено", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, 16 травня в Києві в Національній бібліотеці ім. Вернадського зник "Апостол" Івана Федорова, надрукований в 1574 році. Це найстаріша збережена книга, яка була надрукована на території України.

Експерти оцінюють її вартість у кілька мільйонів гривень.