Зникнення "Апостола": Гройсман наказав проінвентаризувати всі культурні надбання України

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наказав міністру соціальної політики Павлу Розенку та міністру культури Євгена Нищука провести повну інвентаризацію культурних надбань України

Про це він заявив під час засідання Кабміну, передає depo.ua.

"Як ви знаєте, що цього тижня стало відомо, що з бібліотеки ім. Вернадського вкрадено найстарішу державну друковану книгу "Апостол" Івана Федорова і наскільки я розумію, це не перший випадок, коли з наших спеціальних фондів зникають рідкісні унікальні твори, які є надбанням всього українського народу. Я вважаю, що настав той час, коли ми маємо дуже жорстко проінвентаризувати все те, що маємо, зрозуміти, що було втрачено. Я би хотів сьогодні доручити профільному віце-прем'єру Павлу Розенко спільно із міністром культури опрацювати питання публічного і якісного процесу інвентаризації, щоб всі українські громадяни знали, чим володіє держава і що є в наявності, а що було вкрадено", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, 16 травня в Києві в Національній бібліотеці ім. Вернадського зник "Апостол" Івана Федорова, надрукований в 1574 році. Це найстаріша збережена книга, яка була надрукована на території України.

Експерти оцінюють її вартість у кілька мільйонів гривень.

Читайте також: "Апостол" може стати золотим батоном Януковича

Біль