Гройсман: «Ми повинні провести децентралізацію до жовтня»

Процес децентралізації влади повинен завершитися до жовтня поточного року
Depo.Влада
2 січня 2015 10:25
ФОТО: depo.ua
Гройсман: «Ми повинні провести децентралізацію до жовтня»
Гройсман: «Ми повинні провести децентралізацію до жовтня»

Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» сказав голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, передає depo.ua.

«2015 рік має стати роком реформ, роком децентралізації країни. Ми, згідно з нашими планами, до жовтня маємо провести децентралізацію, внести зміни до Конституції, щоб побудувати правильну систему управління державою», - вважає спікер.

Він зазначив, що парламент розгляне відповідні зміни в Основний закон, які запропонує створена президентом конституційна комісія. Ці зміни, ймовірно, будуть направлені до Венеціанської комісії і Конституційного суду.

«І у вересні ми можемо провести друге голосування за внесення змін до Конституції в частині децентралізації, в частині багатьох питань, які цікавлять громадян», - вважає Гройсман.

За його словами, базовою моделлю децентралізації для України є польська.

Голова Верховної Ради підкреслив, що мета децентралізації - «створити належну систему управління країною, при якій люди (а не який-небудь чиновник), будуть керувати своїм життям за допомогою впливу на чиновника, на прийняття рішень, включеності в процес».

Гройсман додав, що у місцевої влади з'явилися додаткові фінансові ресурси.

«Ми зараз передали частину прибуткового податку громадян безпосередньо на повноваження місцевих громад. Це позитивний крок, про який ще рік тому можна було тільки мріяти. Плюс акцизний збір на алкоголь, тютюн, який буде залишатися на територіях, і теж буде поповнювати бюджет для інших новацій, які будуть позитивними. Але це тільки перші кроки, і ці кроки сьогодні зафіксовані в законах», - уточнив спікер.

Як повідомляв depo.ua, у грудні президент України Петро Порошенко заявив, що конституційні зміни в частині децентралізації влади в Україні можуть бути прийняті уже в 2015 році.