Гройсман ініціює дискусію з МВФ щодо цін на газ

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман ініціює "робочу дискусію" з Міжнародним валютним фондом для обговорення питання доцільності подальшого підвищення ціни на газ для населення

Гройсман ініціює дискусію з МВФ щодо цін…

Про це він заявив під час Години запитань до уряду в парламенті, інформує Depo.ua.

"Учора "Нафтогаз" заявив, що він купує дешевший газ. У нас є гранична ціна - 8550 грн за тисячу кубічних метрів. А вони ("Нафтогаз") говорять, що можна уникнути подальших підвищень", - сказав Гройсман.

"Тому я дам доручення "Нафтогазу" спільно з Міністерством фінансів почати робочу дискусію з Міжнародним валютним фондом, для того, щоб врегулювати це питання, спираючись на пропозиції "Нафтогазу", - заявив прем’єр.

Нагадаємо, 14 березня голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа, в якому заявив про можливість не підвищувати з 1 травня цін на газ для українців.

Проте представник уряду в парламенті Вадим Денисенко вважає цю заяву "Нафтогазу" маніпуляцією.

Додамо, що звіті МВФ прописана умова надання чергового кредитного траншу Україні. Кошти у розмірі $2,6 млрд надійдуть у разі підвищення ціни на газ для населення на 15% у травні 2019 року. Урядовці не виключають, що газ може подорожчати навіть на 20%.

Остаточна цифра залежатиме від багатьох факторів, пояснили вони. Перший кредитний транш $1,4 млрд уряд України отримав в грудні після підвищення ціни на газ для населення у листопаді 2018-го.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook