Гройсман хоче закон про спрощення позбавлення депутатів недоторканності

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман запропонує депутатам ухвалити рішення щодо спрощення процедури позбавлення парламентаріїв недоторканності
Depo.Влада
18 вересня 2015 21:18
ФОТО: depo.ua

Про це спікер сказав, виступаючи під час засідання Національної ради реформ під головуванням президента України, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Гройсман повідомив, що законопроект щодо внесення змін до Конституції України у частині обмеження депутатської недоторканності перебуває на розгляді у профільному Комітеті з питань правової політики та правосуддя.

Разом з тим голова Верховної Ради вважає за потрібне спростити процедуру позбавлення недоторканності, "оскільки процедура, яка передбачена законом, настільки важка, що може займати тижні".

"Наприклад, якщо є реальні докази злочину, треба це вирішувати негайно, брати народного депутата під контроль, аби він нікуди не зник, і таким чином дуже швидко усі почнуть зрозуміти, що відповідальність дуже близько", - наголосив він.

"Тому я запропоную депутатам варіант рішення, при якому процедура зняття буде дуже швидкою: є подання, ми маємо швидко розглянути, прийняти рішення, взяти народного депутата під контроль, і далі має проявити свою ефективність правоохоронна система. Але тут потрібна і відповідальність сторони обвинувачення, щоб цей механізм не перетворився на переслідування", - наголосив він.

Раніше, сказав він, за депутатським імунітетом, недоторканністю "могли сховатися за будь-який злочин". Вчорашнє голосування за надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Ігоря Мосійчука, наголосив Гройсман, дозволило "зробити перший крок у боротьбі з корупцією всередині парламенту".

Разом з тим, заявив Гройсман, "якщо ми не будемо демонструвати підхід щодо реальної боротьби з корупцією незалежно від партійної належності, статусу й іншого, вчорашній крок не принесе необхідної користі".

"Якщо ми говоримо, що ми боремося з корупцією, то, напевно, немає такої людини, яку б корупція просто не "дістала", оскільки вона заважає жити і вбиває нашу державу", - заявив він.

Голова Верховної Ради наголосив, що для боротьби з корупцією парламент ухвалив "серйозну законодавчу базу", що, за його словами, теж є свідченням того, що більшість парламентаріїв сповідують державницьку позицію і готові приймати відповідні рішення.

Гройсман також наголосив на важливості виключення корупційних загроз.
Він поінформував про створення у парламенті робочої групи під головуванням першого заступника голови Верховної Ради Андрія Парубія, яка координує роботу профільних комітетів у частині розширення антикорупційної законодавчої бази.

На думку керівника парламенту, необхідно, зокрема, скасувати або обмежити на законодавчому рівні такого запобіжного заходу, як застава, у разі скоєння корупційних злочинів.

Нагадаємо, 18 вересня Печерський райсуд Києва засудив нардепа Мосійчука до 2 місяців без права на заставу.

Ігор Мосійчук був затриманий у парламенті 17 вересня, після того, як генпрокурор Віктор Шокін оприлюднив відео, на якому нардеп начебто бере хабар. Зараз суд над Мосійчуком триває на Хрещатику

 Суд відмовив захисту Мосійчука у відводі судді Карабаня, з яким у депутата був конфлікт.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.