Гройсман доручив Авакову розібратися з мексиканським "серіалом" між МОЗ і Радою

Члени комітету з питань охорони здоров'я вимагають від прем'єр-міністра України звільнити із займаних посад в. о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун та заступника міністра Олександра Лінчевського за бездіяльність та неспроможність організувати належне виконання покладених на них обов'язків

Про це на засіданні уряду від імені нардепів заявила голова Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, передає Depo.ua.

За її словами, представники МОЗ протягом року жодного разу не прийшли на засідання профільного комітету Верховної Ради.

"Ви особисто взяли відповідальність за охорону здоров'я. Прошу вас щовівторка сесійного тижня з 14 до 16 години або бути присутнім на засіданні комітету або дати доручення профільному віце-прем'єру, щоб він був присутнім на засіданнях", - звернулась Богомолець до Гройсмана.

Члени комітету звинуватили МОЗ у бездіяльності при перерозподілі наявних у міністерстві коштів на організацію лікування хворих на рак за кордоном.

"З 2016 року 36 людей померли не дочекавшись виділення коштів на лікування за кордоном і засідання комісії. Люди не розуміють чому місяцями їх не вносять в чергу чому не виділяються конти. У квітні МОЗ отримало роз'яснення від міністра фінансів Данилюка з можливістю перерозподілити 112 млн, які у них є і які не використовуються на розвиток трансплантації в Україні. Ці кошти висять на рахунку міністерства з квітня. Відтоді керівництво міністерства не зробило нічого, щоб допомогти людям", - сказала Богомолець.

Окрім того, члени парламентського комітету закликають Кабмін забезпечити відновлення Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку лікарні Охматдит та поновити на посадах, звільнених раніше фахівців.

Народні депутати також закликали уряд забезпечити належне фінансування бюджетної програми лікування громадян за кордоном та перерозподілити наявні на рахунках кошти.

Також вони вважають необхідним здійснення урядом невідкладних заходів для забезпечення розвитку в Україні трансплантації.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 2015 року було виділено безпрецедентний 1,2 млрд грн на лікування людей за кордоном.

"І те, що було передбачене бюджетом і змінами до бюджету дійсно використано. Це означає одне - ми маємо розглянути можливості надання більше високотехнологічної допомоги всередині країни і там. де ми дійсно не можемо допомогти, треба забезпечувати максимальну, наближену до 100% допомогу на лікування за кордоном. На жаль, ці проблеми задавнені і ми їх знаємо", - сказав він.

Щодо названих депутатами проблем, прем'єр озвучив кілька позицій.

"Буде доручення уряду профільному віце-прем'єр-міністру рахом з органами влади розібратися, якщо потрібно, зробити аудит закупівель і тоді буже чіткий висновок об'єктивності оцінки щойно окресленої ситуації. Друге, всі ваші звернення, які ви направили в правоохоронні органи. Я прошу заступника міністра внутрішніх справ забезпечити об'єктивний незаангажований розгляд цих звернень. І позиція третя. Я вважаю, що ця інформація потребує публічної. віжкритої реакції МОЗ. По кожному пункту, в прямому ефірі, - сказав він.

Водночас Гройсман закликав представників МОЗ і профільного комітету Верховної Ради припинити міжусобні чвари.

"Робота комітету і робота міністерства, робота уряду і робота Верховної Ради має бути направлена, щоб ситуацію дійсно змінювати. Я знаю що у вас найшла коса на камінь між комітетом і міністерством. Та зі, та - проти. Це просто мексиканський серіал. А заручниками цього серіалу можуть бути люди. Коли особисте заходить у професійну площину це погано. Я прошу всіх, особисте - в сторону. Мене цікавить справа і здоров'я людей", - наголосив він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme