Гройсман дав відповідь інтелектуалам-противникам змін до конституції

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман розповів, чому реформи є необхідними для країни

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Друзі, низка представників інтелігенції та експертного середовища оприлюднили звернення щодо конституційної реформи, зокрема до Верховної Ради України. Як Голова парламенту та громадянин я уважно прочитав текст звернення.

Хочу подякувати підписантам, більшість з яких своїм життям продемонстрували справжній патріотизм та громадянську гідність - Ви зробили реальний внесок у набуття Україною незалежності і становленні її як "суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави". Саме ці слова зі статті 1 Конституції визначають нашу спільну мету у боротьбі за майбутнє української держави, в опорі зовнішній агресії та протистоянні внутрішнім викликам.

Ворог прийшов на нашу землю не тільки для того, щоб загарбати частину української території, його мета - не допустити розвитку України як успішної європейської держави.

Саме зупинка процесу системних перетворень буде поразкою країни. Тому я переконаний, що ми не маємо жодного права, як би не було важко, зупиняти реформи, від яких залежить майбутнє країни.

Децентралізація і реформа місцевого самоврядування на засадах Європейської Хартії місцевого самоврядування є однією з тих реформ, без яких європейська Україна ніколи не відбудеться.

Усі тоталітарні режими не випадково прагнули знищити місцеве самоврядування, або принаймні обмежити його розвиток. Вони будь-якими засобами прагнули обмежити громадську активність, перетворити суспільство у контрольовану та керовану масу, ізольованих один від одного індивідів.

Тоталітарна модель організації суспільного життя, яка була закладена радянським режимом, - це свого роду "матриця". Минають роки, а "матриця" живе - в наших головах, в наших страхах, в наших звичках, в елементах суспільної організації, яка нас оточує понині. І ця "матриця", допоки вона не зламана, знову і знову відроджує сама себе - у вигляді нових пострадянських режимів. Знищення радянської "матриці" ніколи не відбудеться, поки між державою і громадянином не повстане запобіжник - повноцінне місцеве самоврядування. Саме у цьому і полягає ключова роль реформи місцевого самоврядування.

У лютому 2014 року, після Революції Гідності, уряд проголосив як один зі своїх пріоритетів проведення повноцінної децентралізації влади, я погодився увійти до складу Кабінету Міністрів України саме з метою проведення цієї реформи, необхідність якої я як міський голова Вінниці разом з багатьма своїми колегами, представниками місцевого самоврядування, марно обстоював багато років до цього.

Не допустити реформу місцевого самоврядування, яка необхідна мільйонам наших громадян на усій території України, спекулюючи на темі Донбасу - це і є та пастка, в яку нас хочуть загнати, шантажуючи новим витком агресії на Сході України, але ж ми з Вами люди розумні і цього не допустимо.

Ваша стурбованість заслуговує на увагу і я готовий до змістовної дискусії. Вірю в успішний результат цього діалогу як і в те, що децентралізація є ключем до успішного європейського майбутнього нашої країни.
Слава Україні!", - написав він. 

Нагадаємо, що минулого тижня низка відомих громадських діячів вимагають від президента України і Верховної Ради оголосити мораторій на внесення будь-яких змін до Конституції України в умовах, коли триває війна.

Читайте також: Що спільного у Мирослава Поповича з Ляшком і Коломойським

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme