Марушевській дали три місяці

Підсумки візиту прем'єра на Одеську митницю доволі прості – Юлія Марушевська отримує карт-бланш і цейтнот одночасно
Depo.Влада
17 травня 2016 18:13
ФОТО: depo.ua
Марушевській дали три місяці
Марушевській дали три місяці

Сьогодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман здійснив візит на Одеську митницю, де у присутності губернатора Михеіла Саакашвілі та очільника ДФС Романа Насірова провів предметну розмову з керівником одеської митниці Юлією Марушевською.

Як відомо, пані Марушевська з'явилася на Одеській митниці з подачі губернатора Саакашвілі в жовтні минулого року, тобто більш ніж півроку тому. Головна надія, яка покладалася на молоду реформаторку, полягала у ефективній боротьбі з найгіршим митним злом – контрабандою, проте суттєвих зрушень в цьому плані за останні півроку прогнозовано не відбулося. Пані Марушевська пояснює це доволі просто. Мовляв, на шляху усіх новацій на митниці стоїть голова ДФС Насіров, який замість впровадження інновацій виписує Марушевській лише догани.

Володимир Гройсман, прийшовши на прем'єрську посаду, певно вирішив взятися за митні питання більш послідовно, ніж його попередник. Ще на початку травня, відвідуючи пункт пропуску на українсько-польському кордоні, Володимир Борисович встановив митниці дедлайн в три місяці. "У вас є три місяці, щоб навести лад на українській митниці. Якщо у вас є політична воля, я вас підтримую, якщо ні – пишіть заяви вже сьогодні", - заявляв тоді Гройсман. Сьогоднішнє відвідування Одеської митниці стало прямим продовженням цієї тези.

В Одесі Гройсман, по-перше, зняв з Марушевської усі виписані Насіровим догани з формулюванням "за відмінні успіхи в роботі". По-друге, прем'єр пообіцяв прибрати все, що перешкоджає Марушевській, та підтримати усі її починання. Зокрема, для запровадження проекту "Відкритого митного простору" Гройсман пообіцяв Марушевській повну підтримку в кадровому, фінансовому та інформаційному питаннях. Така підтримка – це ніщо інше, ніж карт-бланш від уряду. В той же час, прем'єр дав Марушевський дуже обмежений час на запуск проекту – до 1 серпня цього року, що вкладається в раніше встановлений дедлайн для усієї митниці – три місяці. "Від Вас я вимагаю реальну систему, яка буде запобігати контрабанді, яка буде визначати реальну митну вартість, і державний бюджет буде наповнюватись. "Чорні" і "сірі" імпортери нехай і лишаються у Чорному морі", - підсумував прем'єр-міністр.

Отже, тендітна Марушевська, за спиною якої і в прямому, і в переносному сенсі видніється могутня постать екс-президента Грузії, з одного боку, отримала повний карт-бланш, але з іншого опинилася у цейт-ноті. І тепер вона просто мусить за три місяці продемонструвати реальні результаті у боротьбі з корупцією та контрабандою. В іншому випадку Гройсман буде просто змушений відправити юну борчиню з контрабандою на заслужений відпочинок.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада