Гройсман дав Держслужбі спецзв'язку дві доби, щоб вирішити питання запуску е-декларацій

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обурений відмовою Держслужби спецзв'язку та захисту інформації сертифікувати електронне декларування
Depo.Влада
12 серпня 2016 22:18
ФОТО: depo.ua

Про це очільник уряду написав на власній сторінці у "Фейсбуці".

"Хочу висловити своє обурення щодо ситуації, яка склалась із запуском електронного декларування. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ сьогодні увечері заявляє про відмову у її сертифікації!", - зазначив Гройсман.

"Я не бачу жодних виправдань тому, що за два дні до передбаченого терміну введення в дію системи електронних декларацій приймається таке рішення. Комусь очевидно дуже не хочеться, щоб ця система, яка має на меті антикорупційні цілі, реально запрацювала і заради цього ставиться під загрозу не тільки довіра суспільства до влади, а й репутація України в очах міжнародних партнерів", - додав прем'єр.

Він попередив керівництво НАЗК і ДССЗЗІ, зазначивши, що "у них є ще два дні на виправлення ситуації". "Якщо система е-декларування не буде запущена вчасно, то я буду добиватись того, щоб усі, хто не забезпечив вчасного запуску системи, включаючи керівництво цих органів, понесли за це саму жорстку персональну відповідальність", - підсумував Гройсман.

Нагадаємо, сьогодні Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій

Відомство стверджує, що система не готова до роботи та містить невідповідності технічному завданню. "Було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID", - йдеться в заяві.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада