"200 га в одні руки": Гройсман виступає за обмежений продаж землі

Цього року закон про обіг сільськогосподарських земель не ухвалять, однак Україні потрібен обмежений продаж землі

Про це в інтерв'ю "Ліга.net" сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, відповідаючи на питання, коли запрацює ринок землі, передає Depo.ua.

"Політики не готові брати на себе відповідальність і провести якісно цю реформу. До того ж, це зручна тема для спекуляцій на страху людей. Процес має йти еволюційно і бути проговореним з громадянами", - сказав очільник уряду.

На його думку, в Україні треба розумне впровадження ринку землі з чіткими умовами.

"Обмежений обсяг володіння – до 200 га в одні руки плюс 200 га на фермерське господарство. Право власності лише для громадян України. Купувати землю мають фермери, а не холдинги", – переконаний прем'єр.

"Створення малих та середніх фермерських господарств – це пріоритет. Ми опрацювали додатково з міжнародними партнерами здешевлення кредитів, щоб фермери могли залучити кошти для купівлі землі. Тоді цей ринок буде справедливим та живим. Не можна допустити, щоб великі земельні наділи отримали декілька гравців", – додав він.

Гройсман також уточнив, що Міжнародний валютний фонд не зобов'язує Україну запровадити ринок у найближчому майбутньому і "ставиться з розумінням" до цього.

На запитання, чи буде цього року ухвалено закон про обіг сільгоспземель, Гройсман відповів заперечно: "Я думаю, ні, для цього не буде голосів".

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект про продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Після цього нардепи від БПП Олексій Мушак та Віктор Пинзеник внесли до Ради постанови про скасування мораторію на відкриття ринку землі.

17 січня 2019 року Верховна Рада розблокувала мораторій на продаж землі

4 лютого президент Петро Порошенко підписав закон № 2666-VIII про продовження мораторію на продаж сільгоспземель до 2020 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна