Гроші Каддафі й заокеанські лобісти: Коли НАБУ зацікавиться Тимошенко

Над косою лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко згущаються хмари 

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Гроші Каддафі й заокеанські лобісти: Кол…

Учора нардеп від "БПП" Володимир Ар'єв повідомив, що група його колег звернулася до НАБУ із запитом щодо розслідування отримання Юлією Тимошенко грошей від покійного лівійського диктатора Муаммара Каддафі. "Екс-президента Франції Ніколя Саркозі взяли під варту і допитують через порушення фінансування його передвиборчої кампанії, зокрема, і через можливі €50 млн від лівійського диктатора Муаммара Каддафі. Нещодавно арабське видання писало про те що €4 млн готівкою від Каддафі отримала Юлія Тимошенко. Ми з колегами зробили запит в НАБУ з цього приводу. Тепер гадаємо - чи її хоч допитають?", - написав він у себе в Facebook. Зрозуміти іронію в словах Ар'єва відносно Бюро Ситника можна, враховуючи той факт, що досі там оминали Тимошенко. Підслуховувати очільника САП Назара Холодницького значно цікавіше?

Нагадаємо, що у розслідуванні видання Asharq Al Awsat йдеться про президентську кампанію Тимошенко у 2010 році. Лідерка "Батьківщини" вже спростувала дану інформацію, але НАБУ все ж мало б перевірити наведені факти. "Чорну бухгалтерію" ПР з Полом Манафортом перевіряли ж.

Історія з коштами Каддафі – далеко не єдиний "зашквар" у Тимошенко за останній час. Днями стало відомо, що американська лобістська фірма Avenue Strategies, яку очолює Беррі Беннетт, подала до Міністерства юстиції США документи, де йдеться про те, що вартість лобістських послуг для Тимошенко складає $65 тис на місяць. Але в декларації українського політика про ці кошти – ані слова. Коли журналісти підійшли до пані Юлії в кулуарах Верховної Ради, аби спитати про походження коштів, вона відмовилася відповідати.

Варто зазначити, що згідно з розслідуванням журналістів програми "Схеми", контракт з фірмою Беннетта підписала не сама Юлія Тимошенко, а фірма Two Paths LLC, що згідно з документами, діє від її імені. Фірма Two Paths LLC – це американська компанія, зареєстрована в так званому "офшорному" штаті Делавер. Дізнатись про її реальних власників із публічних джерел неможливо, компанія навіть не зобов'язана їх вказувати при реєстрації. Вона також не публікує свої річні фінансові звіти. Все це дає доволі високий ступінь анонімності клієнтам, що обирають штат Делавер як місце реєстрації своїх юридичних осіб, пояснюють журналісти. Додамо: це чудове прикриття для політиків з країн, схожих до нашої, де кошти на політичну діяльність традиційно мають непрозоре походження.

Але головна проблема лідерки "Батьківщини" полягає навіть не в тому, що вона не може пояснити походження коштів. Нею нарешті зацікавилися ЗМІ, які спеціалізуються на розслідуваннях економічних злочинів і корупії. Так просто її вони вже не відпустять і копатимуть по ній та її оточенню далі.

Тут варто згадати хворобливу реакцію Тимошенко на подібні розслідування. Так, у березні минулого року рух "Чесно" оприлюднив інформацію про те, що головними спонсорами партії "Батьківщина", згідно з даними звітів, були безробітні, пенсіонери, медики, освітяни з Київської області. Причому, більшість із них навіть не знали, що значаться фінансовими донорами. Почалася перевірка з боку Національного агентства з питань запобігання корупції. В "Батьківщині" тут же звинуватили НАЗК в "тиску на опозицію". Щоправда, вже цього року журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", проаналізувавши фінансові звіти партії, зазначили, що фізичні особи перестали фінансувати "Батьківщину". Себто, у Тимошенко тихенько "прикрили" засвічену схему, і зробили вигляд, що нічого не було.

У контексті звинувачень щодо фінансування лобістів у США та грошей Каддафі, цікаво, як себе поводитиме Тимошенко цього разу. Адже якщо вона заявить, що НАБУ під тиском преси і громади почне розслідувати схеми, її традиційна "відмазка" про "політичні репресії" звучатиме смішно. Всім відомо, що Ситник, м'яко кажучи, перебуває не в надто теплих відносинах із владою країни. Ще один сценарій для Тимошенко: мовляв, у мене нічого нема, тому я нічого не приховую – також видається надзвичайно слабким аргументом. Бо до недешевого вбрання додаються ще й недешеві лобісти, а відповіді, звідки такі кошти, немає…

Власне, рейтинги, якими люблять нахвалятися в оточенні лідерки "Батьківщини", високі саме тому, що нею поки жоден антикорупційний орган не цікавився. Тут слід враховувати: в українського суспільства, яке давно вимагає ефективної боротьби з корупцією, "священних корів" вже немає. А рейтинг, то така примхлива штука, яка має звичку стрімко падати до низу за певних умов. Приміром, гучних корупційних скандалів.

Фото: УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme