Грицак: Виданих Росії одеських сепаратистів можуть використати проти Суркова

Група ФСБ в російській владі спробує використовувати одеських сепаратистів проти політичної групи на чолі з Владиславом Сурковим та його першим заступником Іналом Ардзінбою, що займалися сепаратизмом в Одесі
Depo.Влада
21 червня 2016 09:27
ФОТО: depo.ua

Про це глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив в інтерв'ю ЛІГА.net, передає depo.ua.

За словами глави СБУ, одеські сепаратисти Олена Гліщинська і Віталій Діденко, яких Україна обміняла на Солошенка і Афанасьєва, безпосередньо підпорядковувалися першому заступнику радника президента Росії Владиславу Суркову - Іналу Ардзінбі, який в Кремлі відповідав за перетворення Одеської області в поле битви за сценарієм терористичних організацій "ДНР/ЛНР".

"Гліщинська, яку ми віддали, була на прямому контакті з Ардзінбою. Другий - Діденко, який стрибав від "Альфи" з вікна і поламав собі ноги. Чому він тікав? За ним теж стояв Ардзінба", - говорить Грицак.

Глава СБУ зазначив, що "у зв'язку з провалом проекту "Бессарабія", так звана група ФСБ в московській верхівці звинуватила в цьому групу Суркова-Ардзінби".

"Адже план не вдався. Гібридна війна на півдні з виходом на Європу не почалася. Подивіться аналітику за минулий рік - весна і літо. Що відбувалося в Молдові? Її колотило. У мене була розмова про це з керівництвом спецслужб Молдови. Росіяни провалилися. І це стало предметом серйозних розбірок в Москві", - сказав Грицак.

Відповідаючи на питання, навіщо Москві потрібні дві контактні особи, які разом з Сурковим і Ардзінбою курирували сценарій війни в Одесі, глава СБУ сказав: "Моє скромне припущення: ці люди потрібні для того, щоб вони приїхали і розповіли, яку інформацію вони передали слідству, як була організована робота з ними, на чому вони прокололися, де провалилися. Все це треба, щоб проаналізувати недоліки на майбутнє. Ну і, зрозуміло, щоб одне угрупування впливу в московській верхівці завдало удару по іншому".

"Зараз між ними розбірки - це наша оперативна інформація. І ці люди, яких ми віддали Москві в обмін на наших патріотів, допоможуть цим групам воювати між собою", - сказав глава СБУ.

Нагадаємо, 14 червня в Україну повернулися незаконно утримувані в російських в'язницях Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко. Обмін відбувся за формулою два на два. Замість українців на Росію з Одеси були відправлені фігуранти справ так званої "Бессарабської народної республіки" Олена Гліщинська і Віталій Діденко

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада