Грицак розкрив подробиці затримання француза-терориста

Глава Служби безпеки Василь Грицак розповів подробиці проведення операції по затриманню громадянина Франції
Depo.Влада
22 червня 2016 10:26
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв'ю Ліга.net, передає depo.ua.

"Не можу розповісти всі деталі операції. Але дещо можу розповісти не на шкоду слідству",- сказав він. 

За словами Грицака, на території України з'явився іноземець, що виявляє підвищений інтерес до збройним формуванням, відправляється в зону АТО, спілкується з представниками української армії і добровольчих батальйонів. При цьому він пропонує надавати гуманітарну допомогу - амуніцією, оснащенням і так далі. Вибудовує відносини.

"А вже трохи пізніше починає ставити питання, чи можна в Україні придбати засоби ураження. Ці питання він поставив не одній людині, а багатьом. Підрозділ військової контррозвідки СБУ в зоні АТО, до речі, посилене нами в чотири рази, отримало інформацію про цього іноземця.

Ми почали придивлятися до цієї людини ближче. Це було ще під кінець 2015-го року. Почали його відпрацьовувати. Під час невимушених бесід він розповів, як він незадоволений діяльністю французького уряду, міграційною політикою, яку воно проводить, гостро критикував все, що відбувалося у Франції",- додав глава СБУ.

Він додав, що при цьому чоловік продовжував спроби придбати зброю.

"Він розповів, що вдома у нього діє підпільна організація вкрай правого спрямування, яка планує ряд терактів. Пізніше ми з'ясували, що він діяв не один. В Україну приїжджали ще кілька французів, контакти з якими ми зафіксували",- підсумував Грицак.

Нагадаємо, що 6 червня в СБУ  заявили, що запобігли 15 терактам у Франції напередодні Чемпіонату Європи з футболу.

Затриманий француз віз з України 5 автоматів Калашникова, більше 5 тисяч набоїв, 2 протитанкові гранатомети, 18 пострілів до них, 125 кілограм тротилу, 100 детонаторів, 20 балаклав та інші речі.

Однак французькі слідчі наразі не мають даних щодо причетності затриманого у травні на кордоні України і Польщі громадянина Франції Грегуара М. до підготовки терактів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада