Грицак: Ми часто сперечаємося з президентом. Він - емоційна людина. Я теж

Глава СБУ Василь Грицак зізнався, що часто сперечається з президентом
Depo.Влада
22 червня 2016 11:31
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю Ліга.net сказав, передає depo.ua.

Він зазначив, що спілкується з президентом майже щодня.

"Спілкуємося з президентом практично кожен день, включаючи вихідні дні. Основна тема, як правило, ситуація в зоні АТО. Президент цікавиться нашою роботи по локалізації терористичних груп, а також по розкриттю резонансних злочинів. Цікавиться як головнокомандувач.

Бувають дні, коли він викликає мене на наради два, три рази на день, коли це стосується якихось подій в державі, координації з іншими правоохоронними органами. Часто ці наради проходять в присутності секретаря РНБО, міністра оборони, начальника Генерального штабу, іноді - генпрокурора, коли мова йде про якісь стратегічні речі, пов'язані з присутністю російського капіталу в Україні, коли потрібна консолідована робота фіскалів, СБУ та інших служб", - розповів Грицак.

Грицак також запевнив, що президент ніколи не просив його на щось закрити очі.

"Ні, президент з такими проханнями до мене ніколи не звертався. Він може висловлювати обурення якоюсь ситуацією - як людина. Його оцінка може не збігатися з моєю або генерального прокурора. Але він ніколи не ламає через коліно. Він розуміє межі своїх повноважень як президента України, у нього блискуча освіта, він юрист, в тому числі", - зазначив Грицак.

"У нас є певна планка відносин, яка була визначена ним же на самому початку. Ми домовилися, що я завжди кажу правду - мене це повністю влаштовує. Якщо я втрачу можливість говорити правду або президент перестане її чути - немає проблем, я розвернуся і піду. Це один з ключових моментів", - додав Грицак.

"Іноді у нього бувають емоції, як і у кожної нормальної людини. Це, навпаки, добре, коли людина їх проявляє. Але він ніколи не принижує і не ображає людей. Це важливо", - сказав він.

За словами глави спецслужби, часом доводить і посперечатися з президентом.

"Іноді я відчуваю, що я сам на межі, коли приводжу аргументи. Коли емоції вщухають, звичайно, я розумію, що все-таки сперечався з президентом. Але, скажімо так, він сердиться, я теж якось емоційно реагую на якісь речі. Але він ніколи не переходив будь-яких кордонів - як і я, якщо це не стосується моєї честі і гідності", - розповів Грицак.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада