Гриневич захистила виробника ПАЗів у "автобусному" скандалі

Місцевим адміністраціям довелося закуповувати шкільні автобуси, зібрані з російських запчастин, оскільки вітчизняні виробники підняли ціни на 10% і вище
Depo.Влада
5 вересня 2016 16:23
ФОТО: depo.ua

Про це міністр освіти Лілія Гриневич заявила в інтерв'ю Цензор.НЕТ, передає depo.ua.

"Насамперед треба сказати, що Міністерство освіти й науки ці автобуси не закуповує. Це роблять місцеві адміністрації. Наше завдання було в тому, щоб виділити цільову субвенцію. До речі, до цих 600 мільйонів місцеві адміністрації мали додати ще стільки ж. За оперативною інформацією на 1 серпня 2016 року, місцевими органами влади на закупівлю шкільних автобусів загалом було передбачено із місцевих бюджетів 347 745 543 грн.

Хочу зазначити, що початково діяла система співфінансування - 50% з державного бюджету, а 50% з місцевих бюджетів. Але уряд за ініціативою МОН пішов назустріч областям та запропонував їм ще більш вигідний розподіл - до 70% вартості автобуса може фінансувати державний бюджет, а решту - місцеві бюджети. Тому нас дуже здивувало, що вітчизняні виробники автобусів, щойно дізналися про виділення бюджетних коштів, підняли ціни на 10% і вище", - зауважила Гриневич.

Цей факт, за словами міністра, і підштовхнув місцеві адміністрації шукати дешевші варіанти.

"агалом, у ситуації зі згаданим вами скандалом мала б розбиратися СБУ. За нашою інформацією, ці автобуси, які справді виробляє Харків, дійсно збираються на скількись відсотків із російських запчастин. Але вони поставили нижчу ціну. До того ж, запчастини до автобусів не входять до переліку товарів, заборонених до імпорту з РФ. Тому, мені здається, і питання різкого підняття ціни теж має бути досліджене - Антимонопольним комітетом", - додала Гриневич.

Нагадаємо, раніше волонтер Михайло Барський заявив, що Міносвіти України закупило шкільні автобуси у російського Павловського автозаводу на 78 мільйонів гривень. Він зазначив, що за документами автобуси виготовляють в Україні, але насправді їх збирають у РФ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада