Гриневич вважає помилкою передачу фінансування ПТУ в регіони

Новопризначений міністр освіти і науки Лілія Гриневич називає помилкою рішення попереднього уряду щодо передачі на місцевий рівень питання фінансування ПТУ
Depo.Влада
16 квітня 2016 15:54
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила в інтерв'ю ZN.UA, передає depo.ua

"Дефіциту освітньої субвенції у бюджеті-2016 не було, але було неправильне рішення, пов'язане з професійно-технічною освітою. І коли я ставила перед голосуванням на бюджетному комітеті питання, що ми не можемо передавати містам обласного значення професійно-технічну освіту, Міністерство фінансів запевнило: міста обласного значення мають достатню дохідну частину, воно все перерахувало й абсолютно чітко це гарантує. Хоча нам не показали цифр", - зазначила Гриневич.

За її словами, нинішній уряд має намір виправити ситуацію. "У нас не було тоді виходу. Тепер доведеться виправляти цю ситуацію", - зауважила міністр.

Вона додала, що в галузі існує й низка інших проблемних питань.

"Є кілька дуже болючих питань, від яких залежить успішне завершення навчального року. Неприпустимо, щоб зараз був під загрозою друк документів - свідоцтв, атестатів. Тому що досі не проведено тендерів на виготовлення відповідних бланків. Досі не вирішено проблему з підручниками для 4 і 7 класів. І тепер під загрозою буде 8 клас (забезпечення підручниками - Ред.). Я вважаю, що це ті речі, які потрібно обов'язково вирішувати", - підкреслила Гриневич.

Міністр також заявила, що порушуватиме питання щодо збільшення фінансування освітньої галузі.

"Якщо говорити про фінансування в цілому, то в нас сьогодні цей показник становить 5.2% ВВП. Це дуже низький для нашої країни показник. Я ставитиму перед урядом питання, щоб частина коштів, отриманих від перевиконання державного бюджету в дохідній частині, спрямовувалась на актуальні потреби в системі освіти. Нам треба переглядати політику фінансування освіти і науки", - сказала Гриневич.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада