Гриневич: Вчителям підвищать платню не на 30%, а на 50%

Обсяг освітньої субвенції складатиме понад 52 млрд грн, що на 10,2 млрд грн. більше ніж було раніше заплановано в проекті бюджету на 2017 рік
Depo.Влада
17 листопада 2016 12:20
ФОТО: depo.ua

Таким чином зарплата вчителям в середньому збільшиться не на 30%, як було анонсовано раніше, а на 50%, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки. Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, яке заробляє висококваліфікованою працею. Ось чому важливий принцип справедливості", – наголосила Лілія Гриневич.

Вона також повідомила, що розмір підвищених стипендій збільшиться до прожиткового мінімуму, а для залучення талановитої молоді до навчання на гостродефіцитних спеціальностях (вчителі, інженери) пропонується суттєво збільшити базовий розмір стипендії для навчання на цих спеціальностях.

Окрім цього, на наступний рік визначено державну субвенцію місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 209 млн грн.

Професійно-технічну освіту також підтримають, адже уряд визначив 19 професій загальнодержавного значення, навчання на яких фінансуватиметься з держбюджету. Загалом для цього в проекті бюджету на 2017 рік закладено майже 170 млн грн.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що мінімальна зарплата вчителя без категорії з 1 січня 2017 року становитиме 5266 гривень.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада