Гриневич похвалилася здобутками і поскаржилася на місцеві влади

Навчальний рік в Україні розпочався з частиною досягнень і частиною проблем
Depo.Влада
9 вересня 2016 10:40
ФОТО: depo.ua

Про це під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає depo.ua.

"Вперше підручники для 8-го класу надруковані до початку навчального року в повному обсязі і розвозяться в області. Ми розвезли в області 90% цих підручників. Ще 10% - це пов'язано зі школами меншин і школами для дітей з особливими потребами. Це нам вдалося завдяки економії коштів. Нам вдалося здешевити підручники. Нема вже ніяких відкатів. Ми зекономили кошти і за це додрукували підручники для дітей шрифтом Брайля. Ми також додруковуємо хрестоматію для початкової школи з творами сучасних дитячих українських письменників. І це на підтримку початкової школи", -  зазначила вона.

Водночас, за словами міністра, є проблеми із забезпеченням підручниками  4-7 класів.

"Минулого року 50% було надруковано за кошти держбюджету. Другу частину мають додрукувати органи місцевого самоврядування, вони отримали на це часткову субвенцію, але ця субвенція зайшла в 3 тисячі суб'єктів  -органів місцевого самоврядування. І одні з них справилися чудово, і є області аутсайдери, які не зробили цього вчасно", -  зазначила вона. 

Крім того, за словами Гриневич, досить складним є процес закупівлі шкільних автобусів.

"Ми також закуповуємо шкільні автобуси відкрито 144 опорні заклади. Це складний процес. Ми не до кінця змогли показати на місцях переваги для дітей, коли вони можуть доїхати до опорної школи у старших класах і здобути справді якісну освіту. Для довідки: 600 млн грн виділено на автобуси з держбюджету, 200 млн грн на закупівню обладнання. Ці кошти ще не до кінця освоєні органами місцевого самоврядування", -  сказала міністр.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада