Грицак готовий "відповісти головою" за екс-СБУшника зі справи Шеремета

Екс-співробітник СБУ Ігор Устименко, який начебто був на відео з камер спостережень в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку, з 2014 року не мав жодного стосунку до спецслужби

Про це під час брифінгу заявив голова СБУ Василь Грицак, передає Depo.ua.

"Громадяни Устименко справді був службовцем СБУ, але був звільнений 29 04 2014 року, з того часу звільнено понад 2 тис. співробітників після Революції Гідності, в тому числі і Устименка. Ми мали спілкування з Нацполіцією, готові надати максимальне сприяння, але ми не можемо викликати його на допит, не маючи доручення від слідчого Нацполіції. Ми посприяємо місцю його перебування, доставлення. І це не буде довго", - зазначив Грицак.

Він уточнив, що Устименко був звільнений за станом здоров'я.

"Можу сказати одне, я відповідаю головою, що він до Служби не мав жодного стосунку з 2015 року. Це відповідь. Я відповідаю своє головою, це ж не можливо було приховати, якщо піде розслідування далі і ця людина була під прикриттям і працювали в інтересах СБУ", - зазначив Грицак.

Нагадаємо, що 10 травня журналісти OCCRP та Слідства.Інфо з'ясвали, що Ігор Устименко, який працював в СБУ принаймні станом на 2014 рік, начебто був помічений біля місця закладки вибухівки. Він приїхав на місце події на "Шкоді Октавії" АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Шеремет. Журналістів, які накопали цю інформацію, уже викликали на допит.

Сам Устименко відмовився коментувати свої зв'язки зі службою.

Слідство наразі роглядає чотири версії вбивства Шеремета, як пріоритетну - журналіста Павла професійну діяльність.

Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вєсті". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme