Greenpeace облаяв російський "зомбоящик" за фейковий сюжет про Чорнобиль

Міжнародна організація Greenpeace розкритикувала фейковий сюжет російського РЭН ТВ про Чорнобиль в Україні та вимагає від телеканалу оприлюднити спростування
Depo.Влада
28 квітня 2016 20:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Гринписа России.

"Свою розповідь РЭН ТВ підкріпив коментарем експерта Грінпіс Рашида Алімова. Телеканал повісив на ці кадри титр "Чорнобиль, Україна". Однак у дійсності вони були зняті в Брянській області, на території радіоактивного "чорнобильського сліду", йдеться у повідомленні.

Крім того, у сюжеті використано коментар "якогось" еколога, який насправді є працівником Greenpeace, відповідно журналісти у деяких кадрах замазали логотип на його куртці.

Також РосЗМІ спотворили думку експерта, зазначивши, що проблеми після Чорнобильської катастрофи є тільки в Україні, але насправді наслідки екологічної катастрофи стосуються також Росії та Білорусі.

Крім того, на відміну від Білорусі та України, де території найбільш забруднених зон огороджені і для проїзду в них необхідно отримати перепустку, в Росії ніяких обмежень на в'їзд фактично немає.

"Місцеві активісти перевірили місця поховань забрудненого ґрунту після дезактивації — вони також не огороджені", - додали у міжнародній організації.

Як відомо, 30 років тому, 26 квітня 1986 року, на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії. Як виглядає Чорнобиль зараз.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада