ГПУ звинувачує Мін'юст у саботажі розслідування проти Лавриновича

Генпрокуратура звинувачує Міністерство юстиції у саботажі розслідувань проти свого колишнього керівництва часів Януковича
Depo.Влада
23 листопада 2015 18:36
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив начальник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

За його словами, мова йде про розслідування Генпрокуратурою закупівлі у американської компанії на 8,5 млн гривень послуг з юридичної оцінки справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Однак, стверджує Горбатюк, зараз Мін'юст перешкоджає такому розслідуванню.

"На запити слідства дати оцінку цим діям, а також внести позов надається відповідь, що люди, які ініціювали укладення цього договору (з американською компанією – ред.), співробітники Міністерства юстиції, на даний час не працюють і тому Міністерство юстиції позбавлене можливості реагувати на такі порушення і їх фіксувати", – сказав він.

Горбатюк назвав це "абсолютно безпідставною позицією, яка зовсім не сприяє у розслідуванні".

Також він дорікнув міністру юстиції Павлу Петренку, що він не сприяє у розслідуванні, а лиш скаржиться у своїх інтерв'ю на переслідування з боку ГПУ.

"А ми бачимо в інтерв'ю скарги на те, що у цих провадженнях слідчі викликають на допити свідків з Міністерства юстиції і тримають їх по 7-8 годин", – обурився він.

Як повідомлялося, 30 липня Печерський райсуд відмовився заарештувати колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича і призначив заставу в розмірі 1,2 млн. грн.

Він підозрюється в розтраті 8,5 млн гривень державних коштів на посаді міністра юстиції при закупівлі послуг іноземної юридичної фірми для складання аналітичного дослідження при розгляді в Європейському суді з прав людини справи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.