ГПУ з новою силою взялася розслідували депортацію кримських татар

Прокуратурою Автономної Республіки Крим актуалізувала розслідування кримінального провадження за фактом насильницького переселення в 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національностей з території Кримської СРСР
Depo.Влада
7 жовтня 2016 15:58
ФОТО: depo.ua

Наразі у співпраці з представниками Меджлісу кримськотатарського народу складено реєстр зі 160 людей, яких або їх родичів переселяла радянська влада, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

"З метою подальшого допиту вказаних осіб як потерпілих у порядку ст. 225 КПК України узгоджено порядок їх приїзду на територію Херсонської області та перелік документів, які необхідно надати вказаним особам під час допитів для підтвердження їхньої участі у подіях, що є предметом досудового розслідування", - додали в ГПУ.

Крім того, в межах даного кримінального провадження у 300 наукових бібліотеках України витребовуються матеріали (документи, публікації, наукові статті) щодо фактів насильницького переселення у 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР  для науково-демографічної експертизи.

Нагадаємо, що кримських татар депортували з травня 1944 року нібито за співпрацю з нацистами. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною, а 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада