ГПУ взялася за дозвіл НБУ Котвіцькому, який вивів за кордон $40 млн

Генпрокуратура веде розслідування кримінальної справи щодо надання Нацбанком дозволу депутату від "Народного фронту" Ігорю Котвіцькому на виведення за кордон $40 млн
Depo.Влада
3 листопада 2015 18:35
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит депутата від БПП Сергія Лещенка, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Згідно з документом, справа була порушена ще 22 вересня за фактом зловживання становищем службовими особами НБУ, "що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам", а також за статтею про легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом у особливо великому розмірі.

 ГПУ взалась за дозвіл НБУ Котвіцькому, який вивів за кордон $40 млн - фото 1

Наразі справу веде Головне слідче управління МВС.

За даними Лещенка, Котвіцький вивів 40 млн долларів на рахунки панамьскої компанії влітку 2015 року. У відповіді ГПУ вказується назва цієї компанії – Kingston Group S.F.

За інформацією Лещенка, Котвіцький поклав ці гроші на рахунок "Сбербанку Росії" ще під час Революції гідності, вони перебували там весь 2014 рік, після чого були виведені через державний "Ощадбанк", який не провів необхідну перевірку походження коштів.

Далі ці гроші випустив за кордон вже Нацбанк. За словами Лещенка, мова йде про дозвіл тодішнього чиновника відомства Леоніда Антоненка. На думку депутата, саме це потім стало реальною причиною звільнення Антоненка..

Лещенко вважає, що ці кошти насправді належать міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, який планує на них будувати власну політичну кар'єру. На цьому фоні існує можливість конфлікту інтересів, враховуючи, що розслідування справи веде саме МВС.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.