ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

ГПУ відкрила справу щодо голосування за Раду при НАБУ

Генеральна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом порушень службовими особами Національного антикорупційного бюро та громадськими організаціями під час проведення інтернет-голосування до Ради громадського контролю при НАБУ

Depo.Влада
20 червня 2017 13:46
ФОТО: depo.ua

Так ГПУ відреагувала на заяву ГО "Національний інтерес України", яке надано аналітичні дані стосовно процесу інтернет-голосування за кандидатів до РГК, передає Depo.ua з посиланням на "Газету.ua".

Зокрема це приклади, які можуть містити ознаки кримінального правопорушення, через що штучне збільшена кількість голосів за окремих представників відповідних громадських організацій.

Серед них:

- зареєстровані телефонні номери, як, можливо, буди з однієї серії (пакетні голосування),
- голосування відбувалось на 12 хвилин більше ніж заявлено (9:00 - 21:00), по факту зупинилось о 21:12,
- голосування з ip-адрес за допомогою анонімайзерів,
- приклади чисельного голосування з адресою електронної пошти російських поштових серверів, доступ до яких вже було обмежено на території України,
- голосування з ip-адрес, що вказують на відношення до інших країн світу,
- аномальні пакетні голосування під час кількасекундних проміжків часу за 15 обраних кандидатів, тощо.

За інформацією наданою ГО "Національний інтерес України" до органів прокуратури, дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Нагадаємо, що 31 травня НАБУ оприлюднило результати онлайн-голосування за членів Ради громадського контролю, яке відбулося того ж дня.

Згодом в НАБУ визнали, що поганий мобільний зв'язок заважав голосувати на виборах Ради громадського контролю та звернулись з цього приводу із запитом до провайдера.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада