ГПУ відкрила справу на окупантів через заборону Меджлісу

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу
Depo.Влада
19 квітня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua

Так, прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у справі щодо скоєння незаконно створеною "прокуратурою Республіки Крим" дій, спрямованих на протиправну заборону діяльності представницького органу, передає depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

"Указаний факт свідчить про продовження репресій проти кримськотатарського народу та всіх громадян, які протистоять тимчасовій окупації території України з боку Російської Федерації, через так звані "прокуратуру Республіки Крим" та органи влади", - зазначили в ГПУ.

Йдеться про те, що "влада" під приводом нібито протидії екстремістській діяльності має на меті позбавити кримських татар представницького органу, наполегливо ігноруючи норми міжнародного права у сфері прав корінних народів, зокрема, Декларацію ООН про права корінних народів, якою підтверджується право таких народів на власні представницькі інституції.

У Генпрокуратурі вважають, що шляхом заборони діяльності Меджлісу окупанти порушують рівноправність громадян, "умисно принижуючи національну гідність кримськотатарського народу".

Відомство наголошує на незаконності дій представників окупаційної влади Криму, які, намагаючись безпідставно заборонити діяльність представницького органу національного самоврядування кримськотатарського народу, перешкоджають законній діяльності Меджлісу.

"Належні заходи реагування на виявлені порушення закону будуть уживатися і надалі. Відповідальність кожного, хто вчинив злочин на тимчасово окупованій території України, буде невідворотною", - запевнили в Генпрокуратурі.

Нагадаємо, що 13 квітня "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримських татар на  території окупованого півострова

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що  заборона Меджлісу дорівнює оголошенню війни кримським татарам.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада