ГПУ: У Центрі оцінювання освіти вилучили комп’ютери з підтасованими результатами ЗНО

Співробітники Генпрокуратури, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ вилучили комп’ютерне обладнання з доказами протиправної діяльності службових осіб Українського центру оцінювання якості освіти
Depo.Влада
21 липня 2015 19:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

"Генеральною прокуратурою за матеріалами департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ розпочато кримінальне провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в "Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання" за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362, ст. 363, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено ГСУ МВС України", - йдеться в повідомленні.

У прокуратурі додали, що є підстави вважати: деякі керівники УЦОЯО Міністерства освіти і науки України зловживають своїм службовим становищем, надаючи переваги у доступі до вищої освіти та отримання відзнак. Також, ймовірно, службовці шахраювали з отриманням бюджетних місць у ВНЗ України.

Нагадаємо, що сьогодні генпрокурор Віктор Шокін заявив, що керівники Українського центру оцінювання якості освіти зловживали службовим становищем. Уранці розпочалася спецоперація із затримання чиновників.  Згодом з'явилися повідомлення, що обшуки проходять у самого директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука, який начебто раніше не захотів поставити вищий бал дітям силовиків.

Станом на 14:00 жоден працівник Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), де проводяться обшуки, не був затриманий

У МВС уже заявлялви, що обшук у Центрі оцінювання якості освіти відбувається через неправомірні зміни результатів ЗНО.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.