ГПУ просить Раду дозволити арешт судді Чернушенка

Генеральна прокуратура звернулася у Верховну Раду України з проханням дати дозвіл на арешт судді Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка
Depo.Влада
30 червня 2015 12:50
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив народний депутат Ємець, передає depo.ua.

"Подання Генерального прокурора стосовно Голови апеляційного суду. Києва. На засіданні комітету у цей момент відбувається дискусія. Не щодо Чернушенка, з ним все зрозуміло, а щодо того, коли ми побачимо подання ще з іншим, яких сотні", - написав він.

Нагадаємо, що 19-21 червня в приміщенні Апеляційного суду Києва проходив обшук. Пізніше з'ясувалося, що в кабінеті голови суду Антона Чернушенка виявили 6,5 тис. доларів і 25 тис. грн, талони на 14 тонн палива.

Прокуратура розслідує кримінальну справу за фактом незаконного втручання службовими особами Апеляційного суду р. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України, та винесення завідомо неправосудних судових рішень за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.

24 червня Генпрокуратурою було повідомлено про підозру Чернушенку у скоєнні тяжких кримінальних злочинів. Також генеральний прокурор України Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ) відсторонення Чернушенка від посади і звернувся з поданням до Верховної Ради про надання згоди на затримання та арешт судді.