ГПУ попереджає: незаконні вибори в Криму кримінально карні

Проведення виборів на тимчасово окупованій території України з метою формування незаконних органів влади фактично є захопленням державної влади
Depo.Влада
9 вересня 2014 19:22
ФОТО: depo.ua
ГПУ попереджає: незаконні вибори в Криму кримінально карні
ГПУ попереджає: незаконні вибори в Криму кримінально карні

Як повідомили ДеПо в прес-службі Генпрокуратури, проти тих, хто буде організовувати незаконні вибори на території Автономної Республіки Крим, заплановані на 14 вересня 2014 року, будуть розпочаті кримінальні провадження.

У відомстві зазначили, що на 14 вересня 2014 року на тимчасово окупованій території України, відповідно до законодавства Російської Федерації, заплановано проведення виборів в так звані законодавчі органи Криму і міста Севастополя, а також муніципальних виборів. Відповідно до п.п. 28, 30 ч. 1 ст. 85 Конституції України призначення позачергових виборів до Верховної Ради АР Крим віднесено до повноважень Верховної Ради України, якою не приймалося жодних актів про призначення таких виборів на території АР Крим на 14 вересня 2014 року.

ГПУ нагадує, що відповідно до закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (ст. 1, ч. 2, 3 ст. 9), тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною України, на яку поширюється дія Конституції і законів України. 

«Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані або призначені в порядку, не передбаченому законом, а будь-який акт (рішення, документ), виданий такими органами або особами, є недійсним і не створює правових наслідків», - йдеться в заяві ГПУ.

«Проведення виборів на тимчасово окупованій території України з метою формування незаконних органів влади фактично є захопленням державної влади. За такі дії ст. 109 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років», - йдеться в заяві ГПУ.

Генпрокуратура у зв'язку з цим заявляє, що стосовно осіб, які організовуватимуть незаконні вибори в Криму, будуть розпочаті кримінальні провадження і прийматимуться заходи по їх розшуку та притягненню до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, влада окупованого Криму призначила вибори на 14 вересня.

При цьому, проголошений Путіним глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що  брати участь у виборах також можуть громадяни з українським паспортом.