ГПУ: Арештовані гроші Януковича поки неможливо конфіскувати

Згідно з українським законодавством, конфіскація арештованих коштів колишнього президента України Віктора Януковича можлива лише після винесення судом обвинувального вироку у кримінальних провадженнях, порушених проти нього
Depo.Влада
14 грудня 2015 19:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив начальник Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає depo.ua з посиланням на УНН.

“Є певні кошти, Віктора Януковича, які є чи на його рахунках, чи це його майно. Вони арештовані нами. Але згідно з законодавством, будь-яка конфіскація можлива тільки після того, як буде винесено вирок у справі, яким особа визнана винною. Будь-яка інша, скажімо, насильна конфіскація, без дозволу власника є неправомірною”, — повідомив Горбатюк.

Керівник ГСУ ГПУ наголосив, що для конфіскації майна до вироку суду неправомірна, якщо власник не надав згоди на конфіскацію його майна.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд України планує закласти у Держбюджет на 2016 рік спеціальний фонд 40 млрд грн за рахунок коштів, які були заарештовані на рахунках представників колишньої української влади.

Зокрема, він звернувся до парламенту з вимогою невідкладно ухвалити додатковий закон, який надасть можливість провести процедуру конфіскації цих коштів у екс-чиновників. Крім того, він закликав правоохоронні органи і судову систему "прийняти відповідні судові рішення, які дадуть можливість отримати до бюджету додатково понад 40 млрд грн".

Також нагадаємо, Верховна Рада нещодавно прийняла законопроект № 3040 про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Разом з тим, експерти розкритикували законопроекти про спецконфіскацію, зокрема № 3040.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада