ГПУ підрахувала, скільки вкрадених режимом Януковича грошей зможе повернути

За даними Генпрокуратури, в країнах ЄС на рахунках втікачів чиновників режиму Януковича, що входять до списку санкцій, заховано $ 200 млн, ще 6 млрд грн і $ 1,8 млрд знаходяться в Україні
Depo.Влада
30 січня 2015 15:16
ФОТО: depo.ua
ГПУ підрахувала, скільки вкрадених режимом Януковича грошей зможе повернути
ГПУ підрахувала, скільки вкрадених режимом Януковича грошей зможе повернути

Крім того, арештовано 11 земельних ділянок, шість будинків, в тому числі за кордоном, 50 кг золота та вироби з дорогоцінних металів. Ці активи Генпрокуратура розраховує повернути державі. Про це в інтерв'ю «Новому времени» розповів генеральний прокурор Віталій Ярема, передає depo.ua.

Він нагадав, що в списку санкцій знаходиться 22 людини, вісім з них - у розшуку.

За його словами, повільність у розслідуванні справ проти режиму Януковича пов'язана з пошуком доказів, зазначивши, що «практично по всіх кримінальних справах ми підтвердили їх наявність».

Санкційний підрозділ ЄС вимагає від нас оголошення підозр у скоєнні злочинів, пов'язаних в першу чергу з економічними злочинами, такі як розкрадання держкоштів, - розповів він. - Є труднощі в документуванні причетності цих людей до скоєння економічних злочинів. Тому слідчі активно працюють над пошуком доказів».

Так довго справи проти «сім'ї», за словами Яреми, розслідуються по ряду причин.

Після Майдану суспільство вимагало негайних затримань та розслідувань, тому деякі слідчі дії проводилися дуже швидко і не давали позитивного результату.

У лютому 2014 року Верховна Рада звернулася до Гаазького трибуналу, щоб залучити Януковича до кримінальної відповідальності, а ГПУ - до санкційного підрозділу ЄС з проханням ввести санкції проти 22 осіб «клану Януковича» у зв'язку з їх причетністю до розкрадання держкоштів і зловживання владою.

«Все було зроблено поспіхом, кримінальних проваджень з економічних злочинів не було. Тому коли санкційний підрозділ почав вимагати підтверджень - їх було недостатньо. Сьогодні слідчі ГПУ активно працюють, як над розслідуванням фактів розкрадання держкоштів і закріпленням звинувачення», - розповів Ярема.

Як повідомляв depo.ua, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що українські силовики заарештували грошові активи екс-президента України Віктора Януковича і його оточення в розмірі близько 4 млрд доларів і 6 млрд гривень.

Нагадаємо, 12 січня Інтерпол оголосив у розшук Януковича, екс-прем'єр-міністра Миколу Азарова, а також ряд інших екс-чиновників.