ГПУ підтвердила розслідування Швейцарією справи про хабарі Мартиненка, – нардеп

Генпрокуральна прокуратура України підтверджує що Швейцарія звернулась до неї по допомогу у розслідуванні справи проти депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка
Depo.Влада
26 травня 2015 21:05
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав народний депутат від "БПП" Сергій Лещенко з посиланням на відповідь з ГПУ на його запит, передає depo.ua.

"Цей лист фактично підтверджує, що в Україну прийшов запит зі Швейцарії про надання двосторонньої правової допомоги в розслідуванні хабарів найближчого соратника прем'єр-міністра Яценюка", - наголосив депутат.

У листі заступник генпрокурора Давид Секвалерідзе відповів, що "оскільки згідно з вашим зверненням, вказана кримінальна справа розслідується правоохоронними органами Швейцарської Конфедерації, надання Генпрокуратурою запитуваної інформації щодо досудового розслідування, у тому числі в частині міжнародного співробітництва під час кримінального провадження, суперечитиме ч.1 ст. 222 КПУ України та чинним для України міжнародним договорам у сфері правової допомоги".

Лещенко робить висновок що ГПУ не тільки не заперечує справи проти Мартиненка, а й підтверджує, що Швейцарія звернулась по допомогу у її розслідуванні.

"У листі ГПУ сказала все, що могла сказати, враховуючи заборону Швейцарії на розголошення даних, яка регулюється швейцарським законом, а також статтею 222 КПК України, який дозволяє оприлюднити дані досудового слідства тільки з дозволу слідчого або прокурора (в даному випадку - швейцарського)", - написав депутат.

ГПУ підтвердила розслідування Швейцарією справи про хабарі Мартиненка, – нардеп - фото 1

ГПУ підтвердила розслідування Швейцарією справи про хабарі Мартиненка, – нардеп - фото 2

ГПУ підтвердила розслідування Швейцарією справи про хабарі Мартиненка, – нардеп - фото 3

Нагадаємо, що в березні Сергій Лещенко повідомив: Швейцарії порушено кримінальну справу проти Миколи Мартиненка. За інформацією Лещенка, справу проти Мартиненка відкрито у серпні 2013 року за отримання хабара в розмірі 30 мільйонів франків від компанії-постачальника обладнання для атомних електростанцій Skoda JS. Сам Мартиненко називає інформцію про кримінальну справу "чорним піаром".