ГПУ затягує розслідування європейцями австрійської справи Мартиненка

Прокуратури Чехії та Швейцарії неодноразово зверталися до Генпрокуратури України з проханням посприяти у розслідуванні справи відносно Миколи Мартиненка
Depo.Влада
5 листопада 2015 12:55
ФОТО: depo.ua

На прохання європейців допомогти в розслідуванні відомство Віктора Шокіна відмовчувався півроку, передає depo.ua з посиланням на "Новое Время".

"Офіс генпрокурора направив українській владі запит про надання взаємної правової допомоги. Ми можемо повідомити вам, що українська влада була проінформована про відповідні обставини, вона також отримала копії найбільш важливих доказів у справі", - говорить спікер швейцарської прокуратури Лінда фон Бург.

Запит на співпрацю в справі Мартиненка в Київ вже надіслали і чехи, розповів Петро Малі, речник генпрокуратури Чехії. Але Генпрокуратура України і тут тягне гуму.

У ГПУ підтвердили, що за останні півроку європейці вже тричі зверталися до неї з запитом у справі Мартиненка - у травні, липні й вересні, а в жовтні правової допомоги у неї попросила ще й влада Чехії. Відповідь на численні запити Швейцарії ГПУ зуміла сформулювати лише в жовтні. У чому вона полягала, в прокуратурі відмовилися повідомити, посилаючись на таємницю слідства.

ГПУ не хоче допомагати європейцям розслідувати махінації Мартиненка - фото 1

Чи почала сама українська прокуратура розслідування за фактами, представленими західними колегами і чи відкрито відповідне кримінальне провадження проти Мартиненка в Україні, там також не стали відповідати.

Нагадаємо, у 2013 році прокуратура Швейцарії порушила відносно Мартиненка кримінальну справу за підозрою у хабарництві й відмиванні грошей. Приводом послужив контракт, укладений між українською компанією "Енергоатом", яку, як стверджують галузеві експерти, контролює Мартиненко, і чеською Skoda JS. Якщо слідчі доведуть провину Мартиненко, соратник Яценюка ризикує отримати до п'яти років позбавлення волі й штраф в розмірі близько $1 млн.

Сам Мартиненко інформацію про розслідування відносно нього в ЗМІ називає замовною. Шкодять його іміджу нібито росіяни - мстять чолі комітету з ПЕК, який бореться за енергетичну незалежність України.

Однак, хто в цій справі дійсно пов'язаний з РФ, так це Skoda JS. Вона входить в машинобудівну групи ОМЗ, що належить "Газпромбанку" - третьому за величиною російському банку, заснованому "Газпромом".

"Вся ця історія в Чехії, по суті, звучить як "росіяни дали хабар українцю", - каже журналіст чеського економічного видання Hospodarske noviny Ондржей Соукуп.

Соратник Яценюка запевняє, що не має стосунку до угоди між "Енергоатомом" і Skoda JS.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада