Лукаш має статус свідка у справах Майдану, - ГПУ

Затримана екс-міністр юстиції часів Януковича Олена Лукаш проходить у якості свідка у справах щодо злочинів проти Майдану
Depo.Влада
6 листопада 2015 14:03
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив начальник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"На даний час Лукаш має статус свідка у провадженні щодо Майдану. Вона має бути допитана, щоб уточнити розвиток тих подій", - повідомив Горбатюк.

На уточнююче питання, чи є інші справи, по яких проходить Лукаш, Горбатюк відповів: "Є інші провадження, що стосуються роботи Міністерства юстиції в той період, коли вона його очолювала. Там вона теж в якості свідка".

Горбатюк також зазначив, що станом на 13:10 в Печерському суді має відбуватися судове засідання, під час його Лукаш має бути обраний запобіжний захід.

На питання, який саме запобіжний захід вимагає прокуратура, Горбатюк нагадав, що ще на початку серпня прокуратура подала клопотання про арешт Лукаш. У зв'язку з оголошенням її у розшук, було подано клопотання про затримання і доставку до суду, яке було задоволено і на підставі якого Лукаш була затримана і доставлена до суду.

"Тому зараз розглядається клопотання про арешт, яке було подане у серпні. Але, в будь-якому випадку, по категоріях проваджень, в яких немає злочину проти особи, суд, навіть якщо прийме рішення про арешт, зобов'язаний встановити альтернативу – тобто заставу", - сказав він.

На уточнююче питання, якої суми вимагає прокуратура, Горбатюк зазначив, що вона має бути не меншою за суму шкоди, яка інкримінується.

"Щоб застава покривала нанесену шкоду", - додав він.

Нагадаємо, 5 листопада СБУ затримала у Києві екс-міністра юстиції Олену Лукаш.

Її звинувачують за двома статтями Кримінального кодексу України - ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 366 (Службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

При цьому Лукаш заявляла, що під час затримання на неї ніхто не тиснув і не порушив закону.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада