ГПУ: Інтерпол відмовляється розшукувати посіпак Януковича

Інтерпол відмовляє Україні в оголошенні в розшук колишніх високопоставлених чиновників часів Януковича, що заважає здійснювати процедуру заочного засудження
Depo.Влада
24 листопада 2015 05:15
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі одному з українських телеканалів повідомив начальник управління спецрозслідування Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Звичайно, у нас є процедура заочного засудження, але в ній однією з основних умов є оголошення в міжнародний розшук. Тобто матеріали про кожного з цих високопосадовців спрямовані до Інтерполу - про оголошення їх в розшук. Але у всіх випадках, що пов’язані з Майданом, відповідь Інтерполу одна: посилання на пункт 3-й їхнього статуту. Тобто вони вбачають ознаки політичних переслідувань і відмовляють в оголошенні в міжнародний розшук", - сказав він.

При цьому, як зазначив представник ГПУ, оголошення у міжнародний розшук навіть не означає стовідсоткове притягнення цих осіб до кримінальної відповідальності.

"Тим більше дивує ситуація, що надання дозволу - це не є вирок. Тобто, кожна країна, яка затримає ту особу, буде проводити екстрадиційний суд, в якому буде досліджувати і докази, і перевіряти наявність політичних чи не політичних ознак. І суд тієї країни, де буде затриманий високопосадовець, може приймати рішення. Чому на себе цю функцію бере Інтерпол - не зрозуміло", - заявив Горбатюк.

Водночас він зазначив, що до Верховної Ради внесено законопроект, щоб прибрати цю прив’язку до міжнародного розшуку.

"Він зараз перебуває на розгляді Верховної Ради і має бути розглянутий, сподіваюся, найближчим часом", - заявив представник ГПУ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада