ГПУ: Інтерпол не знімав з розшуку Юру Єнакієвського та Курченка

Розшук Інтерполом топ-чиновників часів Віктора Януковича не припинений, а заблокований
Depo.Влада
22 січня 2016 15:35
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко, передає depo.ua.

"Згідно з правилами міжнародного права тощо, у людини, яка перебуває в міжнародному розшуку, є право оскаржити його розшук, якщо він вважає і буде доводити, що він переслідується нібито з політичних мотивів. Окремі колишні чиновники режиму Януковича, які сьогодні приховуються від українських правоохоронців і знаходяться в базі Інтерполу, скористалися цим правом. Їхні адвокати подали заяви про те, що вони нібито переслідуються Україною з політичних мотивів. З розшуку вони, у зв'язку з цією скаргою, не зняті, але відповідно за правилами Інтерполу, з цього моменту їх картка, інформація, яка розміщувалася на сайті Інтерполу, є заблокованою, не знятою, а заблокованою ", - сказав Куценко.

За його словами, пысля того, як скарга буде розглянута і по ній буде прийнято рішення, інформація або відновиться, або буде знята, якщо вони доведуть, що  дійсно переслідуються за політичними мотивами.

"Взагалі у нас у розшуку щодо таких одіозних фігур перебувало 18 осіб це і колишній президент України і його діти, але один син уже був знятий через смерть. За наявної у мене зараз інфоримації: Арбузов - перебуває в активному міжнародному розшуку, незаблокований , Іванющенко - не заблокований, натомість, наприклад, Ставицький Єдуард -  інформація по ньому заблокована, Микола Азаров -  інформація заблокована, бо він подав скаргу, що він наче  переслідується з політичних мотивів, Сергій Клюєв - інформація заблокована, Олександр Вікторович Янукович - у активному міжнародному розшуку", - додав Куценко.

Нагадаємо, що з бази розшуку офіційного сайту Інтерполу зникли чиновники "режиму Віктора Януковича", які перебували в міжнародному розшуку. Зокрема, з розшуку міжнародної поліції зникли колишня міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр фінансів Юрій Колобов та колишній нардеп і близький соратник Януковича Юрій Іванющенко.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада