Держава може забрати УМХ у Курченка і Бондаренко

Що стоїть за призначенням одіозної «регіоналки»-українофобки Олени Бондаренко на посаду глави холдингу УМХ і коли холдинг повернеться у держвласність - про це ДеПо поговорив з експертами
Depo.Влада
23 вересня 2014 13:48
ФОТО: depo.ua
Держава може забрати УМХ у Курченка і Бондаренко
Держава може забрати УМХ у Курченка і Бондаренко

Інформація про те, що одна з найбільш скандальних представників Партії регіонів Олена Бондаренко стане главою наглядової ради найбільшого медіахолдингу країни УМХ, викликала цілком однозначну реакцію серед журналістів і політиків. Мовляв, із таким же успіхом керувати десятком розкручених видань під дахом холдингу можна було поставити, наприклад, того ж «пролетілого» повз севастопольський «парламент» Вадима Колесніченка або битого мігранта Олега Царьова. Ніхто різниці все одно б не помітив...

Власник холдингу, молодоолігарх Сергій Курченко, який втік до Росії, вже встиг заявити, що рішення віддати УМХ до рук Бондаренко «має надати нового імпульсу розвитку холдингу». Яким буде імпульс у виконанні Бондаренко - питання риторичне. Те, що Forbes, Vogue, Кореспондент, Теленеделя, i.ua, bigmir.net, football.ua, Ретро FM, Наше радіо, Europa Plus, Авторадіо, Аргументи і Факти, Комсомольська правда та інші тепер будуть ще активніше видавати антиукраїнські штампи - сумніватися не доводиться. Заспокоює одне: за що б не взялася ця «гаряча» макіївська жінка, все у результаті накривається «мідним тазом».

Вадим ДЕНИСЕНКО, головний редактор каналу «Еспресо.TV»: БІЛЬШЕ ЗЛО В УКРАЇНІ - ЦЕ «ІНТЕР»


Варто розуміти, що в Україні набагато більшим злом є телеканал «Інтер», аніж ОРТ, РТР або РБК, оскільки рейтинг «Інтера» набагато вищий, аніж у вищевказаних російських каналів разом узятих. Звичайно, відключати російські канали було потрібно, але також необхідно щось вирішувати з абсолютно проросійськими каналами, які залишаються в Україні. І той факт, що ані група каналів Пінчука, ані група «Інтер» не відмовляються від російських серіалів, в принципі, в середньостроковій перспективі є не меншою проблемою для державної безпеки, аніж те, що зараз «меле» російське телебачення.

Якщо говорити про УМХ, то варто відзначити, що всі зациклилися на «Комсомолці», яка на даний момент вже не є впливовим органом, реальний тираж цієї газети не настільки великий. Головна сила і небезпека УМХ - це радіостанції, які будуть вести абсолютно проросійську пропаганду, а також два великих інтернет-ресурси bigmir.net та i.ua. З точки зору державної безпеки, це є глобальною проблемою.

Але держава могла б цю проблему вирішити, адже УМХ був куплено на кредит одного із державних банків. Наскільки я знаю, ще буквально кілька місяців тому існували серйозні проблеми з погашенням цього кредиту і особливо тіла кредиту. Таким чином, де-факто УМХ перебуває в заставі у державного банку, оскільки він придбаний за державні кошти. Держава має всі важелі впливу, щоб забрати УМХ у державну власність. Чому держава цього не робить - для мене це найбільше питання.

Віктор НЕБОЖЕНКО, політолог: РОСІЯ ФОРМУЄ ПАНТЕОН «ЖЕРТВ КИЇВСЬКОЇ ХУНТИ»


Росія творить всередині нашої країни легальну інфраструктуру підтримки сепаратизму, яка діятиме як українські засоби масової інформації, вводячи в оману як політиків, так і населення. Одна справа, коли мовить Russia Today, інша справа - зареєстрована в Україні радіостанція, друкований орган або телевізійний канал, який веде мовлення українською мовою і паралельно просуває сепаратистські настрої.

Призначенням Олени Бондаренко на посаду глави УМХ Росія формує пантеон «жертв київської хунти». Москва прекрасно знає, що реакція населення буде різко негативною. Звичайно, справа не дійде до «сміттєвої люстрації» щодо жінки. Але є й інші варіанти, як її можуть образити. Зараз нам формують фігуру, яка буде подаватися в російських ЗМІ як жертва нацистського режиму в Україні та в'язень совісті на ворожій території.

Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ, політолог: БОНДАРЕНКО - ІДЕОЛОГІЧНИЙ ДИВЕРСАНТ


Проблема полягає в тому, що держава не займається цією проблемою. Стратегія з інформаційної безпеки України була розроблена в РНБО ще при Горбуліні, але так і не була прийнята. В умовах агресії слід вести розмову про створення окремого органу, який буде займатися веденням активної контрпропаганди. Оскільки зараз є всі ознаки, слід максимально задіяти контакти за кордоном.

Бондаренко - це, по суті, ідеологічний диверсант. Вона й не приховує ненависті до України та всього українського. Показово, що це призначення відбулося після її поїздки до Москви у складі делегації депутатів. Тим паче, що і власник УМХ Сергій Курченко зараз сидить у Москві.

Фото: Укранское фото, open.ua