Гості Путіна: Кого з українських політиків зловить ФСБ

Не виключено, що під час виборчої кампанії знайдуть якогось літуна до Москви серед кандидатів у президенти. Москва сама допоже знайти

Політичний оглядач
Гості Путіна: Кого з українських політик…

"Я особисто не перевіряв таку інформацію, але за тими чутками, які розповсюджуються в кулуарах парламенту, приблизно 50 народних депутатів України відвідують Москву, - заявив в ефірі ZIKу соратник Тимошенко Іван Крулько. - Вірогідно, такі депутати мають з ким спілкуватися в Росії. Зокрема це яскраві представники "п'ятої колони", які відвідують РФ в політичних чи бізнесових справах".

Depo.ua вже зауважував: задля уникнення у передвиборчий період будь-яких спекуляцій на темі відвідин Росії українськими політиками, їх близькими родичами, впливовими бізнесменами і громадськими активістами необхідно ще до старту кампанії оприлюднити імена всіх літунів. Не заради скандалу, а щоб у подальшому ніхто не витягав на поверхню історії, подібні до нібито сумнівних польотів пана Чечоткіна.

Оприлюднення такого списку необхідне і ще з однієї причини. Ті, хто хотів підчепити Тимошенко через її зятя, зробили послугу російським спецслужбам. Точно таку ж послугу зараз роблять соратники Юлії Володимирівни, підтримуючи в тонусі тему польотів депутатів до Москви. Тому що за кожним скандалом, який відбувається в Україні, за кожною публічною перепалкою, за кожним необережним словом уважно спостерігають у Кремлі і на Луб'янці. І за потреби підогрівають казан пристрастей інформаційними вкиданнями, які відразу підхоплює місцева "п'ята колона". А під вибори вона все активніше виповзає в телеефіри та соціальні мережі.

Конкретно по вояжерах до Москви. Якщо наші політики продовжуватимуть нагнітати інтерес до цієї теми, то ФСБ абсолютно нічого не заважає оприлюднити списки гостей Шереметьєво, Внуково, Домодєво, чи де там ще приземляються літаки з українськими любителями погостювати в столиці Росії. Якщо там опиняться "опоблоківці" чи друзі Віктора Медведчука (хоча цих можуть і виключити з переліку), цьому ніхто не здивується. А якщо провладні політики, посадовці? Навіть, коли їх туди запишуть виключно заради провокації, відмитися буде складно. Можна співставити списки пасажирів до Мінська чи Берліна, але прізвища тих, хто звідти міг прибути до Москви, є лише в самій Москві. І доводь потім, що не верблюд.

Коли народний депутат переконує глядачів, спираючись лише на чутки – це примітивно. На жаль, у нас подібне трапляється доволі часто. Як тут не згадати іншу епопею – з подвійним громадянством. Зараз про біпатридів трохи забули (знову ж, передвиборна кампанія лише набирає обертів), а коли у квітні минулого року президент позбавив громадянства нардепа Андрія Артеменка, який виявився канадським підданим, тільки й розмов було, що про подвійників.

Під час голосування у ВР за зняття депутатських повноважень з цього пана, депутати наввипередки розповідали, що у сесійній залі десятки їх колег мають паспорти іноземних держав. Але прізвищ не називали. Дехто навіть влаштував піар прямо на трибуні. Так, депутатка Вікторія Войціцька із "Самопомочі" запропонувала підняти руки тим, у кого нема другого громадянства. А ще повідомила: звернулася за допомогою у встановленні біпатридів до СБУ.

Запит Войціцької і ще 149 народних депутатів до СБУ дійсно був. У відповіді на нього зазначено: перевірка народних депутатів для допуску до державної таємниці не проводиться, для цього потрібні зміни в законодавство. Прийняти їх може парламент, де у лютому 2017 року зареєстровано законопроект №6130, який запроваджує норму про не допуск до держтаємниці осіб з подвійним громадянством.

Depo.ua поцікавився долею цього законопроекту. Виявилося, що він пройшов комітет з питань нацбезпеки ще у березні 2017-го, без особливих зауважень, антикорупційний комітет не знайшов у ньому корупціогенних факторів рівно рік тому. І на цьому все. То ж коли "виявлять" подвійного громадянина серед кандидатів у президенти, а ФСБ і тут може посприяти, депутати мають згадати про свою "плідну" законотворчу роботу.

Так само і з польотами до Москви – допоки не буде консолідованого рішення влади й опозиції про оприлюднення імен вояжерів та інформації про їхній бізнес у Росії, українців і далі годуватимуть "чорним піаром".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme