Горбатюк пояснив, як Генпрокуратура вичавлює "незручних" слідчих

У Генеральній прокуратурі діє механізм видавлювання слідчих незручних для керівництва
Depo.Влада
23 квітня 2016 19:55
ФОТО: depo.ua

Про це заявив в ефірі Шустер Live начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає depo.ua.

"Протягом 26 років розвитку прокуратури на перший план виходило призначення на посади не за професійним принципом часто, а за принципом відданості керівництву. Часто працівники, які не виконували вказівки керівництва, у тому числі незаконні, тим або іншим способом видавлювалися з системи", - заявив Горбатюк.

За його словами, неугодних слідчих звільняли через механізм реорганізації Головного слідчого управління ГПУ. За десять років роботи Горбатюка на посаді слідчого таких реорганізацій було 14.

"Змінюються два слова в назві структурного підрозділу, всіх виводять за штат, а на посади призначаються ті особи, яким керівництво довіряє. Інших переводять в інші підрозділи або звільняють. Таким чином можна вирішувати питання про закриття виробництв, нерасследовании стосовно корупціонерів", - розповів він.

Горбатюк повідомив, що створене в квітні 2015 року Управління з розслідування злочинів, скоєних співробітниками правоохоронних органів, несподівано почало займатися слідчими управління спеціальних розслідувань.

У вересні 2015 року воно повідомило про підготовку підозри прокурору, який займається справою про вбивства на Майдані.

Нагадаємо, що раніше народний депутат фракції БПП Сергій Лещенко заявив, що Генпрокуратура намагається усунути від розслідування справ часів Майдану начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка.

"Нам стало відомо, що стосовно пана Горбатюка готується повідомлення про підозру. Намагаються відкрити кримінальне провадження стосовно керівника управління спеціальних розслідувань за статтею "халатність", - заявив Лещенко.

Сам же Горбатюк заявив, що стосовно працівників Управління спецрозслідувань Генпрокуратури, яке займається майданівськими справами, порушено чотири кримінальні провадження. У зв'язку з цим він написав рапорт на ім'я виконувача обов'язків генпрокурора Юрія Севрука. Горбатюк каже про тиск.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада