Горбатюк вважає, що заочне розслідування проти Януковича починати зарано

Звернення до суду щодо здійснення досудового розслідування "справи Януковича" та прийняття такого рішення судом до 12 листопада порушують норми Кримінального процесуального кодексу
Depo.Влада
26 жовтня 2016 17:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає  Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Зазначається, що про це йдеться у серпневій доповідній записці Горбатюка на ім'я генпрокурора Юрія Луценка.

Горбатюк заявив, що прийняте Верховною Радою законодавство про заочне розслідування набуло чинності 12 травня і містить норму, згідно з якою застосовувати таке розслідування можна лише через півроку з моменту встановленого переховування підозрюваного від слідства, але не раніше, ніж через півроку з дня набуття чинності цього закону. Півроку з дня набуття чинності цього закону настануть лише 12 листопада.

"Тому звернення до суду із клопотанням слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування та прийняття рішення з цього приводу судом на законних підставах до 12.11.2016 є таким, що не відповідає вимогам КПК України", – сказав Горбатюк.

"Однак, на теперішній час наявні випадки ініціювання правоохоронними органами та отримання дозволів суду на здійснення процедури спеціального досудового розслідування", – додав він.

За його словами, норма про заочне розслідування діє лише до 15 квітня 2017 року, однак у законі чітко не зазначено, чи термін його дії розповсюджується виключно для звернення до суду про заочне розслідування, чи до цього строку повинно бути закінчено розслідування і обвинувальний акт направлений до суду, чи до цього строку повинен бути закінчений судовий розгляд кримінального провадження.

Порушення строків може призвести до певних наслідків, переконаний керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури.

"Є підстави вважати, що як недотримання зазначених строків, зважаючи на їх тимчасовість, так і сама тимчасовість зазначених положень, може стати підставою для винесення в подальшому ЄСПЛ рішень у зазначених справах не на користь України", – вважає Горбатюк.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада