ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Горбатюк: "Велику справу Януковича" можуть розвалити

Начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк вважає, що передання так званої "Великої справи Януковича" у розслідування новоствореному департаменту несе загрозу доведенню її до кінця
Depo.Влада
24 жовтня 2016 17:48
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав у коментарі "Українській правді", коментуючи відповідне повідомлення ГПУ, передає Depo.ua.

"Руйнування цілісного департаменту, який працює над розслідуванням злочинів Майдану – це пряма шкода для цих проваджень", – сказав він.

Горбатюк додав, що поки остаточно не вирішено, які саме справи залишать його департаменту, які передадуть новоствореному.

Відповідаючи на запитання про причини такого рішення керівництва ГПУ, він заявив, що причин є декілька. Однією з них Горбатюк назвав свою незгоду з існуючою процедурою заочного судочинства, яка, з його слів, може дозволити представникам колишньої влади уникнути покарань.

"Нинішній закон про спеціальне судочинство не відповідає конституції і європейським конвенціям. Він містить правові моменти, які можуть призвести до руйнації проваджень і уникнення відповідальності особами, які будуть засуджені на підставі цього закону", – вважає прокурор.

За його словами, Верховна Рада повинна виправити помилки у цьому законі, про що він ще у серпні написав доповідну записку генпрокуророві, однак досі не отримав на неї відповіді.

Відповідаючи на запитання про те, чи продовжить він після цієї реорганізації працювати над справами, які залишаться у його департаменті, Горбатюк сказав, що, скоріш за все, продовжить.

Коментуючи догану, оголошену йому Луценком, Горбатюк заявив, що вона була безпідставною, а заявлені у ній підстави не відповідають дійсності. Зокрема, він назвав неправдою звинувачення на його адресу про те, що жодна справа не була направлена до суду – за його словами, декілька справ вже перебувають в суді.

Також він стверджує, що догана була винесена з грубим порушенням закону.

"Конфлікт виключно у моєму небажанні виконувати незаконні вказівки", – впевнений прокурор.

Нагадаємо, ГПУ відсторонила Горбатюка від розслідування справи Януковича та передала її до новоствореного "Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями".

Ззначимо, що на початку жовтня генпрокурор Юрій Луценко оголосив Сергію Горбатюку догану начебто через "неналежну організацію розслідування кримінальних проваджень колишніх чиновників часів Януковича".

Сам Горбатюк назвав цю догану необґрунтованою і зробив спробу оскаржити її.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада