Горбатюк розповів про тиск керівництва ГПУ для контролю над економічними справами

Прокурор розповів, як у нього відбирали практично розслідувані справи по Клименко, Злочевського та "вишок Бойка" і припустив, що метою тиску на нього є встановлення контролю над економічними виробництвами
Depo.Влада
29 жовтня 2016 09:16
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.ua з посиланням на "Дзеркало тижня".

"Можна припустити, що іншою метою є встановлення контролю над економічними виробництвами. Саме через них я час від часу відчуваю тиск, щодо мене розслідуються якісь справи або мені кудись там на роботу пропонують перейти. Все це пов'язано виключно з економічними виробництвами, з якимись розпорядженнями по цим виробництвам", - зазначив він.

"Коли Луценко прийшов на посаду генерального прокурора, я відразу ж вручив йому пакет документів про тиск на мене з боку попереднього керівництва і про перешкоди в розслідуванні справи Клименко. Там було зазначено, що незважаючи на тиск попереднього керівництва, ми повідомили про 10 підозри, ще шість підозр знаходяться у прокурорів, і ми готові далі розслідувати справу. Але замість того, щоб відреагувати або допомогти в розслідуванні, нам надійшла постанова про передачу цієї справи в підслідність військової прокуратури", - розповів Горбатюк.

За його словами, підставою для передачі став протокол наради, на якому нібито, у його присутності, це рішення прийняли у зв'язку з неефективністю розслідування".

"Але я був на нараді, і на ньому нічого такого не обговорювали, справа Клименко там взагалі не розглядали. Я оскаржив цей протокол з-за внесених до нього неправдивих відомостей і попросив скасувати незаконну постанову, але це нічого не змінило. Я навіть відповіді не отримав. Зауважу: вилучаються практично розслідувані справи. Очевидно, це робиться для того, щоб потім похвалитися результатами за рахунок важкої роботи попередніх слідчих", - зазначив прокурор.

"Аналогічно, у червні нам передали справу щодо Злочевського, а через місяць забрали. Те ж саме з "вишок Бойка": у червні передали, а в жовтні приходить постанову, в якій йдеться про неефективне розслідування і передачі справи, наскільки я розумію, Головній військовій прокуратурі. Але цієї справи, наскільки я знаю, ніхто не вивчав, а отже — і не бачив, що ми суттєво просунулися. Хоча, можливо, саме це стало причиною передачі", - вважає Горбатюк.

Раніше Сергій Горбатюк заявив, що не збирається самостійно подавати у відставку, а після виходу з лікарняного продовжить розслідування злочинів проти активістів Евромайдана.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада