Горбатюк про справи Майдану: справи щодо 252 осіб у судах, винесено 50 вироків

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру 412 особам у справах Майдану, до суду скерували справи щодо 252 осіб, суди винесли 50 вироків

Про це розповів начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

"Якщо говорити про всі події, пов'язані з протестними акціями в Україні з 30 листопада по 21 лютого, а не тільки про те, що було в Києві, то в цілому по цих справах повідомлені про підозру 412 осіб. До суду направлено справи щодо 252 осіб, суди винесли 50 вироків, і, відповідно, справи по 202 підсудним продовжують розглядатися в судах", - сказав він.

"З 50 судових вироків міра покарання у вигляді реального позбавлення волі була у двох, але відбуває покарання одна людина, і то, якщо вже не вийшов за "законом Савченко". Це щодо подій січня, коли "тітушки" побили учасника акції протесту, вивезли в автобусі і обікрали - йдеться про позбавлення волі, катування і грабежі", - додав він.

Горбатюк уточнив, що "одна людина отримала чотири з половиною роки реального терміну, другий - чотири роки умовно, ще один засуджений отримав два з половиною роки позбавлення волі, але з урахуванням "закону Савченко" і після оголошення вироку він вважався таким, що відбув покарання".

Нагадаємо, 12 лютого Горбатюк заявив, що у справі про вбивства правоохоронців на Майдані на початку 2014 року оголошено про підозру одному протестувальнику.

Прокурор ГПУ Олексій Донський заявив, що Генеральна прокуратура повідомила кільком особам про підозру у вбивстві та замаху на вбивство з вогнепальної зброї правоохоронців під час Майдану в 2014 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна