ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У ГПУ пояснили, чому немає результатів у "справі Євромайдану" (ОНОВЛЕНО)

Начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк пояснив, чому немає результатів розслідування злочинів проти Євромайдану

Depo.Влада
21 листопада 2018 14:35
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів на брифінгу у Києві, присвяченому п'ятій річниці Майдану, інформує Depo.ua.

"Чому немає результатів розслідування злочинів проти Майдану? Чому не встановлені вбивці мирних протестувальників? Чому немає покараних, тобто вироків щодо винних у вбивстві героїв Небесної сотні? Хто чи що заважає розслідуванню і коли буде поставлено крапку у розслідуванні? Те, що ці питання існують на п'яту річницю подій свідчить про те, що багато хто дійсно не намагається з'ясувати, а що ж дійсно є реальний стан розслідування", - озвучив Горбатюк питання, які йому ставлять протягом кількох років.

За його словами, існує етапність розслідування справи, які вимагають часу.

"Якщо брати загалом розслідування здійснюється по 4700 епізодах вчинених злочинів щодо протестувальників та інших злочинів під час подій на Майдані. Понад 4100 епізодів розслідуються саме слідчими Генпрокуратури зі штатом 46 слідчих та галузевим відділом 33 прокурори. При цьому більшість цих злочинів вчинених в різних місцях в різний спосіб різними людьми та перевіряються на причетність до цих злочинів понад 15 тисяч осіб, в тому числі серед правоохоронців", - розповів начальник управління спецрозслідувань.

Своєю чергою начальник відділу процесуального керівництва Генпрокуратури Олексій Донський заявив, що Вища рада правосуддя (ВРП) свідомо затягує розгляд скарг на дії суддів, які подають прокурори у справах Євромайдану.

Водночас, за його словами, ВРП невідкладно відкриває дисциплінарні справи на суддів за скаргами адвокатів підозрюваних у злочинах проти активістів Євромайдану.

Таким чином, на думку Генпрокуратури, судді отримують умови для свідомого затягування розгляду зазначених справ і уникають покарання за це.

"Це все відбувається на тлі потурання Вищої ради правосуддя!", - заявив прокурор.

З його слів, цей фактор істотно перешкоджає розслідуванню справ Євромайдану.

Нагадаємо, за даними ГПУ, станом на 21 листопада 2018 року з 4700 злочинів проти Євромайдану більша частина розкрита, 442 особам повідомлено про підозру, до позбавленян волі засуджено дев'ять осіб.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада