Горбатюк оскаржує незаконну догану від Луценка

Начальник департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк заявив, що вважає незаконною догану від генпрокурора Юрія Луценка через неналежне розслідування справи Януковича та оскаржує її
Depo.Влада
25 жовтня 2016 05:30
ФОТО: depo.ua

За його словами, що ситуація навколо розслідування справ Януковича та його оточення тягнеться ще з серпня минулого року, передає Depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Є провадження стосовно розшукуваних осіб, ставиться указівка, що вони мають бути завершені в порядку заочного судочинства. Я вказую на те, що закон, який прийнятий наразі, він порушує Конституцію, порушує європейські норми і направляти за ним в суд справи – це завідомо знати про їх негативний результат. Я вказав, що робити цього не можна за цим законом, після чого з’являється догана, наказ про яку містить загальні твердження: неналежне розслідування, не забезпечив, не зробив – що? Будь-яка вина має бути конкретизована. Тому я кажу про те, що це рішення про догану є незаконним. Крім того в самому рішенню є посилання на факти, які взагалі є неправдивими. Відповідно я це рішення оскаржую, але поки що відповіді від генерального прокурора не отримав", - заявив Горбатюк.

Він порівняв ситуацію з реорганізацією його Департаменту із будівництвом будинку.

"Ситуацію можна образно порівняти з тим, що є необхідність збудувати будинок 10-поверховий, на який потрібно рік. А тут хтось каже замовнику: "А я можу 2 верхні поверхи збудувати за місяць". Йому кажуть: "Прекрасно, будуй, місяць". Без фундаменту, без інших поверхів", - каже прокурор.

Нагадаємо, ГПУ відсторонила Горбатюка від розслідування справи Януковича та передала її до новоствореного "Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями".

Ззначимо, що на початку жовтня генпрокурор Юрій Луценко оголосив Сергію Горбатюку догану начебто через "неналежну організацію розслідування кримінальних проваджень колишніх чиновників часів Януковича".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада