Горбачов розповів про "український слід" у розвалі СРСР

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов звинуватив у розпаді Союзу не Захід, а Єльцина і Кравчука
Depo.Влада
7 грудня 2016 17:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Интерфакс".

Горбачов вважає, що розвал Радянського Союзу вчинили, керуючись особистими амбіціями і жагою влади, учасники Біловезьких угод, перш за все, тодішнє керівництво Росії та України.

"Треба було провести децентралізацію, так як нові республіки сильно виросли і економічно, і в соціальному плані. Вони стали фактично справжніми державами, а не республіками у великій державі. Це треба було враховувати", - сказав екс-президент.

За словами Горбачова, не вдалося утримати тих, хто прагнув до розвалу країни.

"Я хочу вперше з болем і гіркотою нагадати: на очах суспільства гробили Союз. Я з піною у рота, як кажуть, скрізь виступав і закликав зберегти Союз, а народ мовчав. Інтелігенція, яка все розуміла, мовчала. Чому? Повірили в те, що СНД - це теж Союз держав, але з великими правами у цих держав ", - зазначив екс-президент СРСР.

"Їм дуже хотілося бути президентами. Це ненормальний стан. Очолювало розвал Союзу російське керівництво, йому не поступалося українське керівництво, яке теж прагнуло до розвалу країни", - зазначив Горбачов.

Відповідаючи на питання про роль західних країн і урядів в розвалі СРСР, колишній радянський лідер підкреслив: "Не треба валити всю провину за розвал Союзу на Захід. Звичайно, західники з насолодою потирали руки, дивлячись на те, що відбувається. І не тільки дивилися, але, звичайно, і брали участь в цьому. і все ж у нас є прагнення - риса така - обов'язково всі біди на кого звалити. Сором. Треба було вийти на вулиці і підтримати Радянський Союз, підтримати Горбачова. Я вважаю, що це було якесь запаморочення ".

Він також додав, що на 70% були готові документи про створення Економічного союзу Росії, України, Білорусії і Казахстану. На ці чотири республіки припадало 80% промислового потенціалу СРСР, до них підійшли б й інші.

Нагадаємо, що понад половина громадян Російської Федерації – 56% – шкодують про розпад СРСР.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада