Гонтарева: Тарута заборгував банкам та інвесторам 2,5 млрд грн

На сьогоднішній день неповернених, прострочених боргів компанії "ІСД" Сергія Тарути більше ніж на 2,5 мільярда гривень тільки в балансах українських банків
Depo.Влада
31 жовтня 2016 14:43
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Громадському" повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева, передає Depo.ua.

За її словами, компанія "ІСД" заборгувала банківській системі і міжнародним інвесторам більше 3 млрд дол ще до кризи. І реструктуризація цих боргів почалася ще в 2009 році.

"На сьогоднішній день неповернених, прострочених боргів "ІСД" більше ніж на 2,5 мільярда гривень тільки в балансах наших банків. Тому, я думаю, що це все збіглося за часом і в просторі", - сказала глава регулятора, відповідаючи на питання про конфлікт із Тарутою.

Більш того, за словами Гонтаревої, НБУ подавав заяву в ГПУ, СБУ і в НАБУ на Таруту, тому що неправдива інформація підриває довіру до глави Нацбанку, підриває довіру взагалі до НБУ як інституту.

"Ви ж розумієте, ми дійсно бачимо в цьому кримінальний злочин. Тому ми це подали. Правоохоронні органи з нами взагалі ніяк не контактували з цього питання, тому я не знаю що там відбувається. Я службове становище для дзвінків в ГПУ, НАБУ і СБУ не використовую", - зазначила вона.

Нагадаємо, що в вчора позафракційний Сергій Тарута та лідер фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко вимагали негайної відставки голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Водночас у глави НБУ звернулися до силовиків із проханням відкрити кримінальні провадження щодо народного депутата, бізнесмена Сергія Тарути у зв'язку з розповсюдженням провокаційних матеріалів зі звинуваченнями Гонтаревої.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада